Müzayededen aldığı 100 yıllık Biga fotoğraflarını, belediyeye bağışladı

Müzayededen aldığı 100 yıllık Biga fotoğraflarını, belediyeye bağışladı

Müzayededen aldığı 100 yıllık Biga fotoğraflarını, belediyeye bağışladı

16 Haziran 2021, Çarşamba 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ÇANAKKALE Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İstanbul'da bir müzayededen aldığı 100 yıllık Biga fotoğraflarını, Biga Belediyesi’ne bağışladı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın hazırlatmış olduğu Belgeler, Manşetler ve Fotoğraflarla Geçmişten Günümüze Biga Ekonomisi kitabının lansmanı, Biga Belediye Meclisi salonunda gerçekleştirildi. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İstanbul’da düzenlenen bir müzayedede şahsi olarak satın aldığı 100 yıllık üç Biga fotoğrafını, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a teslim etti.

Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Bir arkadaşımız İstanbul’da müzayedede üç adet Biga fotoğrafının satılacağını haber verdi. Biz de çok heyecanlandık. Müzayedeye bizim adımıza katılan arkadaşlara 100 yıllık orijinal Biga fotoğraflarını aldırdık. Ben bu fotoğrafları Biga’mızın hafızası olduğunu düşündüğüm Biga Belediyesi’ne takdim ediyorum. Biga Belediye Başkanımız ve ilgili yetkililer, Biga Belediyesi’nin envanterine bu fotoğrafları kayıt yapsınlar. Hepimiz Biga’nın tarihinde güzel bir eser bırakmış oluruz” dedi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise, “Biga Hastanesi ve Şüheda Abidesi ile birlikte Kocabaş Çayı kenarından Biga görünümüne ait 100 yıllık fotoğrafları teslim alarak gururlandık. Ben kıymetli Başkanımız İsmail Kaşdemir’e şahsım ve hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ayhan AKKAYA/BİGA (Çanakkale), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Biga Belediye Başkanı Erdoğan, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi