Müze çalışanı Begemot kaçırıldı

Müze çalışanı Begemot kaçırıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan, Rus yazar Mihail Bulgakov’un evi ve kendisinin yazdığı ‘Usta ile Margarita’ romanının en önemli kısımlarının geçtiği yer olan ‘Bulgakovskiy Dom’ müzesinde, 14 yıldır görev yapan kedi Begemot kaçırıldı

01 Ağustos 2018, Çarşamba 22:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rus yazar Bulgakov'un müze haline getirilen evinde 14 yıldır çalışan kedi Begemot kaçırıldı. Müze, olayla ilgili internet sitesinden yaptığı açıklamada "Begemot, 2005 yılından beri özel bir doktor ve stilistin gözetimi altında müzede yaşıyor. 

KEDİNİN ÖZELLİKLERİ

Başlıca özellikleri: Kabarık siyah tüylü, Sibirya ve İran kedisi karışımı, 6 kilogram ağırlığında ve sert bir karakteri olması" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, görenlerden kedinin yerini bildirmesi istendi.

"BİR KADIN ÇANTASINA KOYUP GÖTÜRMÜŞ"

Rus basınına konuşan müzenin müdürü Nikolay Golubev de, "Kedi bu sabah çalındı. Müze açıldığında kedi ev sahibi gibi bahçeyi geziyordu. Onu herkes tanıyor. Bir kadın çalıp, çantasına koyup metroya götürmüş. Bunu bir genç kız görüp bize haber verdi" dedi.

BAZI ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ

Golubev, olayla ilgili polise haber verdiklerini, müzenin güvenlik kameralarını inceleyeceklerini ifade etti.

Bir başka kaynak da müzenin sembolü kedinin çalınmasının ardından müzedeki bazı etkinliklerin iptal edildiğini söyledi.

ROMANINDAKİ KARAKTERLERDEN BİRİ

Öte yandan kedi, Twitter'da da ‘Trend Topic' oldu.

'Kedi Begemot', Rus yazar Bulgakov'un Usta ile Margarita isimli romanındaki karakterlerden biri. Romanda siyah, tüylü ve şeytan Woland'ın yardımcısı olan bu kedi, iki ayağı üstünde yürüyebiliyor ve konuşabiliyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD salgının önüne geçemiyor! Koronavirüste acı bilanço