Müzede gezen insanların tablolarla uyumunu fotoğraflayan sanatçı

Fransız fotoğrafçı Stefan Draschan ziyaretçilerin tablolarla olan uyumunu fotoğraflamak için günlerce hatta aylarca müzede bekledi!    

25 Ekim 2017, Çarşamba 14:59
A A

Hayatınız boyunca bir kere bile olsa müze veya kültürel gezilerde sıkıldığınız, incelediğiniz sanat eserine anlam veremediğiniz olmuştur.  

Stefan Draschan adlı Fransız fotoğrafçı sanatın kimine göre sıkıcı olduğuna dair oluşan algıyı kırmak için eğlenceli bir proje geliştirmiş.

Daha önce de müzede uyaya kalan ziyaretçiler ve bunun gibi birçok fikir geliştirip projeye dönüştüren Stefan Draschan bu kez “Sanat eserleriyle uyuşan insanlar” adlı galerisi ile dikkat çekiyor.

Her ne kadar ilk başta Draschan’ın görüntüleri mükemmel bir şekilde sahnelenmiş gibi görünse de, arkasındaki sır; aslında sadece sabır.

HAYATININ BİRÇOK KISMINI MÜZEDE GEÇİRİYOR!

HAYATININ BİRÇOK KISMINI MÜZEDE GEÇİRİYOR!

Fotoğrafçı çoğunlukla Paris, Viyana ve Berlin’de farklı müzeleri ziyaret etmekten hoşlanıyor; burada ziyaretçilerin bir parça sanatla komik bir şekilde eşleşmesini bekliyor.

Sonuç, insanlar ve karşılaştıkları sanat eserleri arasındaki beklenmedik uyumun bu mizahi ve eşsiz fotoğrafları olarak hayat buluyor.

Genellikle sanatla eşleşen kıyafetler, saç stilleri ve renkleri, hatta sakalları nedeniyle tablolarla eşleşen bir sürü insan var.

İşte Fransız fotoğrafçı Stefan Draschan'ın “Sanat eserleriyle uyuşan insanlar” adlı projesinden ortaya çıkan görüntüler...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.