Müzmin bekar zürafa 'Şakir' nihayet evleniyor

Müzmin bekar zürafa 'Şakir' nihayet evleniyor

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin müzmin bekar zürafası 'Şakir' nihayet dünyaevine giriyor. 16 yıldır Türkiye'den de dünyadan da eş bulma çabaları sonuç vermeyen Şakir için Ankara'dan bir dişi zürafa getiriliyor. Düğünde dişi zürafaya gelinlik giydirilmesi planlanıyor

16 Mayıs 2016, Pazartesi 16:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yüz ölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci, dünyada dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bugünlerde tatlı bir telaş yaşanıyor.

TÜRKİYE'DEN VE DÜNYADAN EŞ BULMA ÇABALARI SONUÇSUZ KALMIŞTI


Hayvanat bahçesine getirildiğinde 3 yaşında olan zürafa "Şakir"e, aradan geçen 16 yılda, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinde yapılan eş bulma çalışmalarından sonuç alınamıyordu.Bu nedenle "müzmin bekar Şakir" olarak tanınan zürafa için yapılan girişimler, sonunda başarıya ulaştı.

ANKARA'DAN 'GELİN' GELİYOR


Ankara’dan Kayseri’ye gönderilen bir dişi zürafanın, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getirilmesi için çalışma başlatıldı. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getirilmesi beklenen dişi zürafayla "Şakir"in evlilikleri için "düğün" hazırlıkları da başladı.

DİŞİ ZÜRAFAYA GELİNLİK GİYDİRİLECEK

Gelin adayı için Şakir’in kaldığı barınak yeniden düzenleniyor. Ayrıca, düğün günü davetlilere tatlı ve şeker dağıtılmasının yanı sıra dişi zürafaya "gelinlik" giydirilmesi de planlanıyor.  AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sülünler yumurtadan çıkmaya başladı: Yaban hayatını geliştirecekler