'Myrina ve Gryneion 3', 3 okurla buluşuyor

'Myrina ve Gryneion 3', 3 okurla buluşuyor

'Myrina ve Gryneion 3', 3 okurla buluşuyor

29 Mayıs 2021, Cumartesi 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ALİAĞA Kent Kitaplığı'nın yeni eseri 'Myrina ve Gryneion 3', Aliağa Belediyesi'nin 'Oku, Okut' kampanyası kapsamında haziran ayının kitabı olarak okuyucuyla buluşuyor.

Aliağa'nın 8 bin 500 yıllık tarihini gelecek nesillere taşımak için yazılı tarih çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, kültür yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Aliağa Kent Kitaplığı'nın 15. yayını olarak basımı tamamlanan 'Myrina ve Gryneion 3- Kültürel Mirasın Korunması ve Geleceğe Aktarılması Çalışmalarında Gryneion Antik Kenti Sahasında Arkeojeofizik Araştırmalar' adlı 160 sayfalık eser, bölgedeki kültür varlıklarının belgelenmesi ve görüntülenmesi için 2017 yılında yapılan Arkeojeofizik çalışmaların sonuçlarını içeriyor. 'Apollon Tapınağı' ile bilinen Gryneion Antik Kenti'nde tapınak alanının ve diğer kültürel miras unsurlarının belirlenmesi için disiplinlerarası işbirliğiyle gerçekleştirilen teknik çalışmalar, konunun uzmanlarının değerlendirmeleri ve bilimsel veriler sunuluyor. Arkeoloji tutkunlarının yanı sıra akademi dünyası için de önemli bilgiler barındıran eser, İstanbul Üniversitesi'nden Doç. Dr. Fethi Ahmet Yüksel, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nden Doç. Dr. Murat Çekilmez ve İstanbul Üniversitesi'nden Jeofizik Mühendisi Fevzi Avcı tarafından hazırlandı.

ESER, ONLİNE ERİŞİME AÇILDI

Tarihseverler bu eseri, 1 Haziran 2021'den itibaren Aliağa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden ücretsiz olarak edinebilecek. Eser ayrıca, Aliağa Belediyesi'nin resmi internet sayfası üzerinden de erişime açıldı. Okurlar, kitabın dijital versiyonlarını 'https://www.aliaga.bel.tr/aliaga-kent-kitapligi' linki üzerinden online olarak görüntüleyebilir veya mobil cihazlarına dijital olarak indirebilecek.

İZMİR, DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER BUCAKUT sahaya çıkmaya hazırlanıyor