Nadal geri döndü

Erkekler dünya sıralamasının 5 numarası İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Brezilya Açık'ın finalinde Arjantinli David Nalbandian'ı 2-0 yenerek sakatlığının ardından ilk şampiyonluğunu kazandı

18 Şubat 2013, Pazartesi 12:43
A A
Nadal geri döndü

Dizindeki ağır sakatlığını atlatan Rafael Nadal, Brezilya'da oynadığı turnuvadan şampiyonlukla ayrıldı. İspanyol tenisçi; buna rağmen henüz tam hazır olmadığını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl Wimbledon Tenis Turnuvası’nın 2. turunda Lukas Rosol'e elendikten sonra dizinden geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle 3 Grand Slam kaçıran Rafael Nadal, kortlara dönüşünü başarılı bir şekilde gerçekleşritiyor. Brezilya açık finalinde David Nalbandian'ı 6-2 ve 6-3 biten set sonuçlarıyla mağlup eden İspanyol raket; Roland Garros şampiyonluğunun ardından ilk zaferine ulaştı. Nadal, geçtiğimiz hafta Şili'de katıldığı turnuvada finalden üzgün ayrılan taraf olmuştu.

Brezilya'da turnuvanın zorluk derecesinin çok yüksek bulmadığını dile getiren Nadal; buna karşın dizindeki sakatlığını atlatmak üzere olduğunu söyledi.

Bugün en iyi performansımı gösterdiğimi düşünüyorum. Aynı zamanda ağrıya karşı daha dayanıklı olmayı; acıyla nasıl başa çıkabileceğimi öğreniyorum. Dizimdeki bu sakatlığı tamamıyla atlattığım zaman yine en yüksek seviyede mücadele edebileceğimi göstereceğim.

Brezilya'da şampiyon olan Rafael Nadal, iki hafta sonra Meksika'da yine korta çıkacak.

NTV Spor

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlü sporcu Oscar Pistorius