Naomi Campbell hakkında bilmeniz gereken 13 gerçek

Naomi Capmpbell, herksten önce o vardı. 15 yaşında kendisi gibi bir ikon olan Bob Marley'in klibinde keşfedildiğinde, bugün, 50'nci doğum gününde dünya modasının başrolü olacağı aklından geçmezdi. Siyahtı, büyükannesi Çinliydi, babasını hiç tanımamıştı, işçi mahallesinde doğmuştu. Yani Naomi Campbell için rüzgar hep tersten esmiş, hayata zaten 1-0 yenik başlamıştı. Bugün kraliçenin 50'nci yaş günü. İşte, Naomi Campbell hakkında bilmeniz gereken 13 gerçek!

22 Mayıs 2020, Cuma 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Jamaika-Çin melezi

Jamaika-Çin melezi

Asıl adı Campbell Streatham olan Naomi Campbell, Büyük Londra'da doğdu. Annesi, Valerie Campbell Jamaika kökenli eski bir balerindi. Babasının annesi Çinli olan Naomi, bir Jamaika-Çin melezidir. Kendisi, etnik kökeninin tamamen özelliklerine yansıdığını ve bununla gurur duyduğunu her fırsatta belirtir. Bu fotoğrafta Naomi, annesiyle birlikte.

Babasını hiç tanımadı

Babasını hiç tanımadı

Naomi Campbell'ın annesine olan düşkünlüğü herkes tarafından biliniyor. Hayattaki en değerli varlıği annesi çünkü o babasını hiç tanımamış. Babasının, annesi henüz Naomi'ye 4 aylık hamileyken terk ettiği biliniyor. Soyadını ise annesinin ikinci evliliğinden almış. 


Çok yer gezdi

Çok yer gezdi

Naomi, dansçı annesinin turneleri nedeniyle küçük yaştan itibaren sayısız yeri gezdi. Bir dönem, İtalya'nın başkenti Roma'da da yaşadı. Londra'ya döndüğünde akrabaları tarafından büyütüldü. Annesi Avrupa turnesine devam etti. 

Kamera önüne ilk kez 7 yaşındayken geçti. Kamuoyu onu, 1978 tarihli Bob Marley'in “Is This Love” klibinde gördü. 


1987'de British Vogue dergisinde kapak oldu. Bu, yani siyah bir kadının British'e Vogue'un kapak kızı olması 1966'dan beri bir ilkti. 1988'de ise Vogue'un Fransa edisyonunda kapak kızı olan ilk siyah ünvanını aldı Naomi Campbell. 

Megamodel

Megamodel

Kate Moss, Claudia Schiffer, Cindy Crawford gibi 90'ların efsane isimleriyle modelliği star mertebesine ulaştı Naomi. Ancak o aralarında 'megamodel' olarak anılıyordu. 


Yapamayacaklarından korkuyor

Yapamayacaklarından korkuyor

Naomi Campbell'ın Vogue Türkiye Kasım 2014 sayısında yer alan röportajında, 'Fobin var mı?' sorusuna verdiği cevap şöyle: "Fobim olduğunu düşünmüyorum. Belki de sadece yapamayacağım şeylerden korkuyorum."

Naomi Campbell’ın cesur kişiliği sadece mesleğiyle sınırlı değil. Aktivist ruhunu, Instagram’a karşı kullanan süper modelin Instagram’ın sansür politikasına bütün çıplaklığıyla meydan okuduğunu biliyor muydunuz?. Campbell, çıplaklığa sınırlama getiren Instagram’ın meme ucuna uyguladığı sansürü protesto eden ilk isim. 

Gerçek gözyaşları

Anohni'nin Drone Bomb Me şarkısının klibindeki gözyaşları Naomi Campbell'ın ta kendisine ait. Sanat direktörlüğünü Givenchy'nin lideri Riccardo Tisci üstlendiği klip Campbell'ın duygusallığıyla tüyleri diken diken ediyor.

Düşüşü bile olay

Düşüşü bile olay

1993 yılında Vivienne Westwood'un defilesine yüksek topuklu ayakkabıların gazabına uğrayan Naomi Campbell, bu düşüşüyle podyumun en ikonik kazalarından birine imza attı.

1980'lerin sonlarına doğru efsane boksör Mike Tyson ile inişli çıkışlı, bir barış bir küs ilişkisi oldu. 1990'ların başında ise ikonik aktör Robert De Niro ile birlikteydi. 


Naomi'nin hayatına giren bir başka isim ise U2 grubunun bas gitaristi Adam Clayton'dı. İkilinin tanışması ise oldukça ilginç. 1993'ta Clayton bir röportajında "Elinde olmayan ama arzu ettiğin ne var?" sorusuna "Naomi Campbell ile bir randevu" cevabını verir ve olaylar gelişir. Ancak ilişki çok da uzun sürmez. Çift, bir sene sonra yollarını ayırır. 

Naomi Campbell, diğer süpermodellere oranla hiçbir zaman çok da aşk hayatıyla anılan biri olmadı. Zaten hiç evlenmedi bile. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücut tiplerine göre bikiniyle poz verme rehberi