Naomi Campbell siyahi olduğu için otele alınmamış!

Dünyaca ünlü süper model Naomi Campbell Fransa'da ırkçılığa maruz kaldığını ve ten rengi yüzünden bir otel kabul edilmediğini açıkladı...

01 Ağustos 2019, Perşembe 08:59 Son Güncelleme:
A A

49 yaşındaki siyahi süper model Naomi Campbell 90'lı yıllarda podyumların en çok kazanan ve en sevilen süper modellerinden biriydi.

Kariyerini 2000'li yıllarda da devam ettiren Campbell şu sıralar podyumdaki yerini genç meslektaşlarına bıraktı.

Ancak Campbell çalışmayı hiç bırakmadı ve hala markaların ve dergi kapaklarının aranan yüzü olmaya devam ediyor.

Naomi Campbell geçtiğimiz günlerde Paris Match’e verdiği bir röportaj sırasında moda dünyasında ayrımcılığın hala devam ettiğini anlatırken kendi başına gelen kötü bir olaydan da bahsetti.

Olayın Cannes Film Festivali sırasında gerçekleştiğini söyleyen güzel model “Ten rengimizden dolayı arkadaşımın ve benim otelden içeri girmemize izin verilmedi” diye konuştu. 

İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre Campbell davetli olduğu halde otele girişine izin verilmemiş.

Capmbell kendisi ve arkadaşının kapıdan "İçeride yer kalmadı" bahanesiyle çevrildiğini ancak onlardan sonra gelen diğer davetlilerin içeri alınmaya devam edildiğini anlatıyor röportajda.

Campbell önceki aylarda da uluslararası bir firmanın tanıtım yüzü olduğunu ancak bir ülkenin siyahi olduğu için bu reklamı kullanmayı kabul etmediğini söylemişti.

Campbell bu ülkenin hangisi olduğunu ise belirtmedi.

Kendisi de bir aktivist olan ve sık sık insan hakları ve ırkçılıkla mücadele gibi kampanyalarda yer alan Campbell başına gelenlerden dolayı yılgın olmadığını hatta daha çok mücadele azmiyle dolduğunu söylüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Selfie çekmek isteyen model uçurumdan düşerek hayatını kaybetti