Narlıdere'de kişisel veriler koruma altında

Narlıdere'de kişisel veriler koruma altında

Narlıdere'de kişisel veriler koruma altında

07 Nisan 2021, Çarşamba 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KİŞİSEL verilerin korunması konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Narlıdere Belediyesi, belediye bürokratlarına ve çalışanlara Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) hakkında farkındalık ve temel eğitim semineri verdi. Kişisel bilgilerin önemi ve yasal sorumluluklar anlatıldı.
Bilgi güvenliği ve verilerin korunması konusunda çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, belediye bürokratlarına ve çalışanlara KVKK eğitimi verdi. Bu kapsamda belediyenin teknolojik altyapısı güçlendirilirken bir yandan da personel, konu hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Teknoloji çağında, vatandaşların bilgilerinin güvenliğinin önemine değinildi. Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların geliştirilerek sürdürüleceği belirtildi.
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "Narlıdere Belediyesi olarak hassas verilerin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanması amacıyla gizlilik, bütünlük, erişilebilirlik ve iş sürekliliği için sürdürülebilir bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Bu açıdan ele aldığımızda kişisel verilerin korunması birçok açıdan çok büyük öneme sahip. Çalışmalarımız sürecek" dedi.

İZMİR, DHA)
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Park Orman Narlıdere açılıyor!