NASA'dan yeni gezegenlerin 'onuruna' 4 yeni poster

TRAPPIST-1 cüce yıldızı etrafında Dünya büyüklüğünde 7 Güneş Sistemi dışı gezegen keşfeden NASA, çığır açan keşif için özel posterler hazırladı

24 Şubat 2017, Cuma 15:46
A A
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay  Dairesi (NASA),  Dünya’dan 39 ışık yılı uzaklıktaki TRAPPIST-1 yıldızı etrafında 7 Güneş Sistemi dışı gezegenin (exoplanet) keşfi anısına, büyüleyici bir ‘uzay turizmi posteri’ yayınladı.

Çığır açması beklenen keşif için özel bir internet sitesi de kurmuş olan NASA, Twitter’dan paylaştığı posterinde, dünya büyüklüğündeki 7 gezegenden biri olan Trappist-1e’yi kullandı. Bir seyahat reklamı gibi tasarlanan posterde, Trappist-1e’nin, Dünya'dan 39 ışık yılı uzaklıktaki yaşanabilir bölgeler arasındaki en iyi tatil yeri olarak seçildiği vurgulandı.NASA, Dünya için hazırladığı posterinde, “Uzaydaki vahanız. Havanın bedava, nefes almanın kolay olduğu yer” ifadelerini kullandı.Güneş sisteminin dev gezegeni Jüpiter için, “Jüpiter’in muazzam ‘aurora’larını tecrübe edin” denildi.Jüpiter’in en büyük dört uydusundan biri olan Europa içinse, “Buzun altındaki yaşamı keşfedin. Tümüyle okyanus manzaralıdır” ifadelerine yer verildi.Öte yandan, Google da bu özel keşfi Doodle haline getirdi. Hazırlanan Doodle'da, Dünya ve Ay, teleskopla bakarken, keşfedilen 7 gezegeni görüyor. 7 gezegen de Dünya ve Ay’a el sallıyor. Bunun üzerine, Dünya ve Ay şaşkınlık içerisinde birbirlerine bakıyor ve gülerek seviniyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.