Nasıl başladı / Nasıl gidiyor akımına uyan birbirinden sevimli dostlar

Twitter'da son günlerde popüler olan bir akım var: Nasıl Başladı / Nasıl Gidiyor. Bu akıma uyan evcil hayvan sahipleri sevimli dostlarının sahiplenilmeden önceki ve sonraki fotoğraflarını paylaşarak adeta kalplerimizi eritiyor. BoredPanda akıma uyan evcil hayvan sahiplerini derledi. Bize de fotoğraflara bakıp bir kalp bırakmak düştü.

25 Ekim 2020, Pazar 10:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nasıl başladı / Nasıl gidiyor akımı ilk olarak 23 Eylül'de bir Twitter kullanıcısının ilişkilerinin sürecini paylaşmasıyla başladı. Zamanla tüm dünyaya yayılan bu akıma hemen hemen herkes farklı konularda dahil oldu.

Bunlardan biri de evcil hayvan sahipleriydi. Sevimli dostlarıyla ilk tanışma anlarını ve şu anki hallerini paylaşan hayvan sahipleri, hepimizin aklını başından almaya kararlı gibi.

Terk edilmiş ve ihmal edilmiş kedi ve köpeklerin öncesi fotoğrafları her ne kadar yüreğimizi dağlasa da, şu anki halleri hepimizi mutlu ediyor.

Eee sonuçta bir evcil hayvana bakmak, ona yemek ve su vermekten çok daha öte bir şey. Bu yüzden ne pahasına olursa olsun bu canları iyileştiren insanlara minnet duymak boynumuzun borcu.

Örneğin ABD'deki barınaklara her yıl ortalama 6,5 milyon evcil hayvan giriyor. Bunların yaklaşık 3,3 milyonu köpek ve 3,2 milyonu ise kedi. Neyse ki 2011 yılında 7,2 milyon olan bu sayı, insanlar bilinçlendikçe her yıl kademeli olarak düşüyor.

Amerika'daki Hayvanlara Zulmün Önlenmesi Derneği (ASPCA)'nin Başkanı ve CEO'su Matthew Bershadker şunları söylüyor:


Savunmasız hayvanlara yardım etmek ve evcil hayvanları güvenli ve sevgi dolu yerlerde tutmak hepimizin görevi. Zulüm kurbanlarının ve risk altındaki diğer hayvanların hak ettikleri koruma ve bakımı almalarını sağlamak için hem hayat kurtarıyor hem toplumumuzu bilinçlendiriyor hem de yasalar koyuyoruz.

O halde sizi kurtarılan canların ilk ve son halleriyle baş başa bırakıyoruz. Bakalım nasıl başlamış, nasıl gidiyor?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sevimli dostlarımız da tehlikede! Corona virüse yakalanan kedi uyutuldu