Nasıl böyle ince ve pozitif: Jessica Alba'nın diyet ve egzersiz rutini

Yıllar geçiyor, bizim yüzümüzdeki çizgiler derinleşirken, her yıl tartıda 500 gram artarken sinemada gördüğümüz yüzler aynı kalmayı başarıyor. Jessica Alba da o isimlerden biri. 10 yıl önceki filmlerinden birini izlerken, şimdiki Jessica Alba ile arasında fark göremiyoruz. Peki Jessica Alba bedeninin aynı kalmasını nasıl sağlıyor? Jessica Alba, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda enerjisini nasıl yüksek tuttuğuna dair ipuçlarını verdi, formunun sırrını da pas geçmedi.

02 Ocak 2021, Cumartesi 10:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Güzellik sektörüne adım atan ilk ünlü yıldızlardan biri olan Jessica Alba; geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda formunun ardındaki sırları ve beslenme rutinini paylaştı.

"Salgın, her zaman cevap vermemeye ve kendime hata yapmak için izin verme konusunda beni rahat olmaya zorladı" diyen Alba şu şekilde ekledi; "Aynı zamanda gerçek neşenin; çocuklarla yemekte oyun oynadığımız zaman ya da oğlum Hayes'in bize Scooter'daki son numarasını göstermek istediği anlardan geldiğini anladım."


Alba şu anda haftada 2-4 kez evindeki spor salonunda spor yapıyor; bazen COVID açısından güvenli bir ortamda reformer pilates dersi alıyor. "Her zaman suyun altında kilom kadar terlemem, az kaslı olmam ama buna rağmen maraton loşmuş gibi hissetmem gerekiyor gibi düşünüyordum." diyen Alba "Rutinleri karıştırmayı öğrendim ve eğer hata yaparsam kendimi öldürmemeyi de!" şeklinde ekliyor.

Diyet konusunda ise Alba alkol tüketmediği ve haftada dört gün sebze bazlı yemekler yediği bir program uyguluyor. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü ise dilediği her şeyi yemek serbest!

Alba sabahları yatıştırıcı bir yüz maskesi takmak için zaman ayırıyor; ayrıca endişeli hissederse kristallerinden güç alıyor ve nefez egzersizleri yapıyor.


Pomona doğumlu oyuncu, "Sevgi, iyilik ve sakinleştirici enerjiye odaklanmaya çalışıyorum." diyor. "Nefesimle bağlantı kurmak beni sakinleştiriyor. Yani eğer her gün buna dair bir şeyler yapabilirsem, bu bende meditasyon yerine geçiyor."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merhaba göbek: Erkeklerin 'evet diyete başlamalıyım artık' dediği 10 an