Nasır tedavisinde kullanılacak 4 maske tarifi

Nasır, genellikle ayaklarda oluşan sert bir tabakadır. Özellikle ayaklarda meydana gelen nasır, kişiyi oldukça rahatsız eder ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Nasırı tüm yöntemleri denemenize rağmen bir türlü geçiremiyorsanız tek çaresi klinik yöntemler değil. Nasır, ayakların fazla terlemesi gerekli bakım ürünlerinin kullanılmaması, yoğun topuklu ayakkabı kullanımı sonucu meydana gelebilir. Nasır, ayak sağlığı denince akla ilk gelen problemlerden biri. Eğer ayaklarınızdaki nasırlara bir türlü çare bulamıyorsanız, evde pratik yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz. İşte, evde hazırlayabileğiniz 4 nasır maskesi!

06 Mayıs 2020, Çarşamba 18:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aspirin

Aspirin

Birkaç damla suyun içine birkaç tane aspirin karıştırarak koyu bir macun kıvamında karışım yapılır. Nasırın üzerine bu aspirin macunu sürülür ve bir bandaj ile kapatılarak gece boyunca bekletilir. Bu işlem nasır kaybolana kadar sürekli tekrarlanmalıdır.

Mısır nişastası

Mısır nişastası

Ayak parmakları arası ter nedeni ile sürekli vıcık vıcık ise bu bölgelerde mantar ve nasır oluşması kolaylaşabilir.Bu yüzden, özellikle ayak parmakları arasındaki bölgeye ve ayakların üzerine mısır nişastası dökülerek bu sorunlardan uzak kalmak mümkün olabilir. Bu rutubeti almaya yardımcı olan besin maddesi, ayakların kuru kalmasını devam ettirecektir.

Ananas

Ananas

Bu tropik topraklarda yetiştirilen meyve el ve ayaklar üzerindeki nasır için etkili bir ev tedavisidir. Çok basit bir tedavi olan bu uygulama için sadece biraz ananas alınır ve nasır üzerine yerleştirilerek bir gece boyunca beklenir.Sürekli aynı şekilde yapılan bu işlem, hızlı bir şekilde şifa verir ve nasır ile ilgili ağrıyı hafifletmek için yardımcı olduğu bilinmektedir.

İncir

İncir

Yeşil, olgunlaşmamış incir suyu eller ve ayaklardaki nasırlar için etkili bir çözüm yoludur.Tedavi için, yeşil incirler koparıldıktan sonra suyu sıkılır ve günde üç kez nasırlı bölgelere uygulanır. Bu ev ilacı nasırın geçmesini sağlarken aynı zamanda tekrarlanmasını önler.Not: Verilen yöntemler alternatif tıp yöntemleridir. Herhangi bir yan etki görülmemesine karşı, ilk olarak uzman bir doktora danışmanız gerekebilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin genital bölge temizliğinde dikkat etmesi gereken 10 şey