NBA All Star smaç yarışmasında şampiyonluk tartışması

NBA All Star etkinlikleri devam ediyor. Sabaha karşı yapılan yarışmalarda etkinliğe damga vuran bölüm, smaç yarışması oldu. Finalde kapışan Aaron Gordon ile Derrick Jones Jr. ikilisinden şampiyon, Jones Jr. oldu. Gordon, NBA'in en uzun oyuncusu Tacko Fall'un üstünden smaç basmasına rağmen düelloyu kaybetti.

16 Şubat 2020, Pazar 11:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aaron Gordon ve Derrick Jones Jr.'ın smaçlarını yarıştırdığı NBA All Star smaç yarışmasında şampiyon Derrick Jones Jr. oldu.

NBA'in en uzun oyuncusu Tacko Fall'un üzerinden smaç basan ve gecenin en dikkat çeken hareketini yapan Gordon'ın şampiyon olamaması hem sosyal medyadaki taraftarlardan hem oyunculardan hem de birçok otoriteden tepki gördü.


Final smacında 2.26'lık Tacko Fall'un üzerinden zıplayarak smacı basan Gordon, 47 puan alarak 48 puanlı Jones Jr.'a kaybetti. Birçok basketbolsever, Gordon'ın smacının 50 puan alması gerektiğini savundu. Gordon'ın rakibi Derrick Jones Jr. ise jüriye hak verdiğini şu sözlerle açıkladı:

"Gordon'ın smacı harikaydı fakat Tacko başını eğmek zorunda kaldı. Jüri bu nedenle 50 tam puan vermedi"

Gordon'ın smacının 50 tam puan alamamasını doğru bulan birçok basketbolsever de Jones Jr.'la aynı fikirdeydi. Hem Tacko'nun başını eğip Gordon'a kolaylık sağlaması, hem de Gordon'ın Tacko'nun elindeki toptan güç alarak yükselmesi, 50 puan alamamasına neden oldu.

Aaron Gordon, böylece ikinci kez smaç yarışmasının finalinde elenmiş oldu. Etkinliğin ardından isyan eden Gordon, "Artık smaç yarışmasına katılmayacağım. Şu an iki tane ödülüm olması gerekiyordu ama elimde hiçbir şey yok. Bitti, artık yokum" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ailesi, Kobe Bryant ve kızının cenaze törenini gizlice yaptı