NBA'de sezon süresiz ertelendi: Rudy Gobert'e tepkiler büyüyor

ABD'de NBA normal sezonu süresiz olarak ertelendi. Utah Jazz oyuncusu Rudy Gobert'te koronavirüs tespit edilmesinin ardından alınan bu karar, Oklahoma City-Utah Jazz maçının hemen öncesinde bildirildi. Maç, başlamak üzereyken iptal edildi.

12 Mart 2020, Perşembe 09:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

NBA'de bir oyuncuda koronavirüs tespit edilmesinin ardından lig, belirsiz bir tarihe ertelendi.

The Athletic'in NBA'ye yakın olan gazetecisi Shams Charania'ya göre koronavirüs tespit edilen bu oyuncu, Utah Jazz'den Rudy Gobert. Ancak henüz resmi kaynaklar tarafından bu iddia doğrulanmadı.

NBA'e en yakın gazetecilerden biri olan ESPN yazarı Adrian Wojnarowski de Oklahoma City Thunder ve Utah Jazz oyuncularının sıkı bir kontrole tabi tutulduğunu açıkladı.

Takımlar sahada ısındığı sırada önce maç, sonra da tamamen NBA ertelendi. Rudy Gobert'in ise o esnada sahada değil, test sonuçlarını beklemek için karantinada olduğu açıklandı. Gobert'ten pozitif haberi gelince apar topar erteleme kararı alındı.

Gobert alay etmişti

Gobert alay etmişti

Rudy Gobert ise birkaç gün önce maç sonu katıldığı basın toplantısında koronavirüsün abartıldığını düşündüğünü açıklamış ve sırf muziplik olsun diye basın mensuplarının masaya koyduğu tüm mikrofonlara dokunduktan sonra gülerek uzaklaşmıştı.

Kamuoyu, Gobert'in sorumsuzca davrandığı gerekçesiyle Fransız oyuncuya büyük tepki gösteriyor.

Yaptığı hareketle basın mensuplarını da riske atmış olabileceği söylenen Gobert, şu anda tedavi altında.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Arkadaşları, Kobe Bryant'la ilgili anılarını anlattı