'Ne dövmesi yaptırsam' diyenlere 14 zamansız dövme teması

Dövme yaptırmaya karar verince, interneti alt üst ettiniz. Hem çok orijinal olmasını istiyorsunuz hem de biraz fikir edinmeniz lazım. O zaman dövem temalarına göz atmak en doğrusu. Dövme modelleri söz konusu olduğunda önce ne tür bir dövme yaptıracağınıza kara vermek hızlı bir şekilde yol almanızı sağlar. O zaman 20 zamansız, modası hiç geçmeyecek dövme temasına bakalım.

16 Ocak 2021, Cumartesi 13:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1. Portreler

Portreler bir süredir en popüler dövmeler arasında yer alıyor. Sevdiğiniz birinin izlerini bedeninizde taşımak istiyorsanız birlikte bir portrenizin eskizini çizdirmek tarih ya da isim yazdırmaktan çok daha şık ve değerli. Aile, sevgili, en yakın arkadaş ve evcil hayvanlar en çok tercih edilenler arasında. 

2. Ünlü ressamların eserlerinden esintiler

Ünlü isimler konu dövme olunca da trend belirleyiici konumunda oluyorlar. Miley Cyrus'ın ünlü ressam Matisse'den ilham aldığı dövmesi bu trendin top noktası olarak gösteriliyor. 

3. Rengarenk ve sevimli

Polonyalı dövme sanatçısı Patrycja Höller Instagram profili tamamen renkli ve ufak dövmelerle dolu. Klasik siyah mürekkepten sıkılanlar için harika bir alternatif. Aynada baktıkça içiniz açılacak. 

4. Evcil hayvanlar

Evcil hayvanına çok düşkün olanların birinci sırada değerlendirmesi gereken seçenek. Evcil hayvanınızın fotoğrafının tümünü yaptırabileceğiniz gibi sadece eskizini de çizdirebilirsiniz. Hatta sadece patisinin izi bile seçenekleriniz arasında. 


5. Çiçek motifleri

Her çiçeğin bir anlamı var, pek çok çiçeğin insanların hayatında özel bir yeri var, her çiçek güzel ve zorluk derecei itibariyle dövmecileri çok da zorlamıyor. Üstelik sonsuz bir çiçek kataloğunz var. 

6. Dağlar

Eğer seyahat ve outdoor spor düşkünüyseniz aklımıza daha iyi bir seçenek gelmiyor. Üstelik çiçek örneğinde olduğu gibi dağ motifleri de oldukça kolay. 

7. Yemekler

Yemekle arası iyi olanlar hemen bir dövmeciye gidip en sevdikleri atıştırmalığı vücutlarına işletebilir. Bir meyve, bir fast food ürünü, bir sebze en sevimli dövmeniz olabilir. 

8. Astronomi

Astronomik figürler 2021'in en büyük dövme trendleri arasına girecek. Yüzlerce galaksi arasında sayısız yıldız kombinasyonu yaratabilirsiniz. Hem minimal hem de daha büyük dövmeler için ideal. 


9. Popüler kültür

Harry Potter, Matrix, Kardashian Ailesi, rap müzik ya da bir başka sevdiğiniz popüler kültür öğesini dövmenize taşıyabilirsiniz. Üstelik adı üstünde popüler kültür olduğu için yaratıcı bir şeyler için de çok kafa patlatmanıza gerek kalmaz. 

10. El motifleri

Özellikle sevgililerin tercih ettiği bir tema. İsterseniz gerçekten kendi ellerinizin eskizini çizdirin, isterseniz sadece sembolik bir şey... Her şekilde çok şık ve romantik. 

11. Bulutlar

Daha iyi bir opsiyon? Kafanı kaldır, gördüğün ilk bulutu vücuduna dövdür. 

12. Dalgalar

Son yılların en popüler dövme fikirlerinden biri de dalgalar. Özgürlüğü simgelemesi açısında 'free spirit'lerin tercihi. 

13. Kitaplar

Edebiyatseverler ve akademisyenler için harika bir detay. Her boyutta, her renkte, her detayda yapılabilir. Hatta en sevdiğiniz kitabın kapağını yaptırmak... Neden olmasın?

14. Haritalar

En sevdiğiniz şehir, gitmeyi en çok istediğiniz ülke, doğduğunuz yer, kalpten bağlı olduğunuz bir semt. Hem estetik, hem anlamlı.  Ezhel'in gözünün yanında da küçük bir Ankara haritası var.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (16 Ocak 2021)