Ne renk giydiğini söyle sana kim olduğunu söyleyelim

Kostüm tasarımcısı David Zyla “gardırobun çeşitli renk ve giysilerle dolu olmasının kişiyi daha iyi ve kendinden emin hissettirdiğini açıklıyor. Psikologlara göre en sevdiğiniz rengin sizi etrafınızdaki insanların gözünde nasıl karakterize ettiğini biliyor muydunuz? İşte kıyafet renklerine göre çevrenizde bıraktığınız izlenimler…

03 Ekim 2019, Perşembe 13:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Siyah

Siyah

Posta Özel

Moda ve stil uzmanı Karen Haller “Siyah, ciddiye alınan bir renk” diyor .

Gerçekten de, psikoloji alanındaki araştırmalara göre , siyah renk başkaları tarafından prestij, güç, ciddiyet ve zekanın bir göstergesidir. Siyah kıyafet giymeyi tercih eden insanlar iddialı, amaçlı ve aynı zamanda hassastır. Kural olarak, genellikle onu gizlemeye çalıştıkları halde, duygusal ve kolay heyecanlanan tiplerdir.

Kahverengi

Kahverengi


Kahverengi giyen insanlar çevresi tarafından güvenilir ve kararlı kişiler olarak görülmektedir.

Kahverengi rengini giymeyi seven insanlar biraz muhafazakar, büyüklerine saygı gösteren ve her zaman her şeyde barış, istikrar ve güç ararlar. Kahverengi elbiseli bir kız veya kahverengi bir ceketli bir adam, güvenilir, akıllı ve rasyonel bir insan izlenimi verir.


Mavi

Mavi

Gazeteci ve psikolog Lisa Johnson Mandell , “Mavi rengin, röportaj için en iyi renk olduğunu çünkü güven ve güvenilirlik getirdiğini belirtmiştir. 


British Columbia Üniversitesi'nden bilim adamları rengin etkisi hakkında yaptığı araştırmalarda mavinin ve mavi tonlarının sakinleştirici etkisi olduğunu ortaya koydular. 

Yeşil

Yeşil

Amsterdam Üniversitesi'nden bilim adamları, yeşil rengin sizin ve çevrenizde iyi bir ruh hali sağladığını söylüyor. Yeşili tercih edenler aktif, kamusal bir yaşam sürerler, daima iyi bir bölgede yaşarlar ve finansal olarak kararlıdırlar. Aynı zamanda özenli, nazik ve yumuşak bir kalbe sahipler.


Kırmızı

Kırmızı

“Kırmızı, tutkunun ve gücün rengidir. Birini ikna edecekseniz ya da etkileyecekseniz, bu rengi tercih etmelisiniz ”, diyor İtalyan erkek giyim markası Eredi Pisano'nun menajeri Kenny Frimpong .

 Rochester Üniversitesi'nden psikologlar, erkeklerin yakut renk tonu giyen kadınlara daha fazla ilgi duyduğunu ortaya çıkardı.


Sarı

Sarı

Uzmanlar, giyimdeki sarı tonların, aktif, yaratıcı ve bağımlı insanlar tarafından sıklıkla kullanıldığını söylüyor. Sarıyı sık kullananlar keşif ve fethetmeye hazır, parlak hayalperestler ve maceracıdırlar.

Mor

Mor

Geçmişte, mor genellikle telif ve yüksek toplumun bir temsilcisiydi. Sofistike, servet ve lüks anlamına geliyordu. Kleopatra'nın mor rengine deli olduğu biliniyordu. Bu zamanlarda, yalnızca zenginler bu tür mor tonları giymeyi göze alabilirdi.

Günümüzde mor renk, yaratıcılık, iç görü ve sanat sevgisini göstermektedir.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bacak boyunu uzun göstermek için 10 tüyo