Ne zaman tekrar tatile gidebilirim? Ülke ülke seyahat önerileri

Yaz mevsiminde de devam eden pandemi nedeniyle uluslararası seyahatlerin gerçekleşme olasılığı düşük. Ancak bakanlık yetkililerinin açıklamalarına bakarak bir öngörü oluşturmak mümkün.

15 Mayıs 2020, Cuma 15:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 İspanya - Ağustos

İspanya - Ağustos

İspanya, en katı kurallardan birini uygulayarak, insanların evlerine yakın olmadıkları sürece dışarı çıkmalarını yasakladı. Kısıtlamalar yavaş yavaş kalkmaya başladı. Plajlar gelecek ay yerel halka açılıyor. Ancak yurt dışından gidenlerin tahmini ağustos ayını beklemesi gerekecek.

İtalya - Temmuz

İtalya - Temmuz

İtalya başlangıçta corona virüsün en çok etkilediği ülkelerden biriydi. Ancak şimdi yavaş yavaş normalleşme başladı. İngilizler yaz tatillerine dönebilir, barlar ve kafeler 1 Haziran'a kadar açılabilir. İtalyan Ulusal Turist Kurulu başkanı Giorgio Palmucci, “Turizm en erken temmuz ya da ağustos ayında başlar” dedi.


Yunanistan - Temmuz

Yunanistan - Temmuz

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, "Hedefimiz sezonun temmuz ayında başlaması” dedi. Yunanistan’da da normalleşme dönemine girdi. Otellerin gelecek ay açılması bekleniyor.


Kıbrıs - Temmuz

Kıbrıs - Temmuz

Kıbrıs, temmuz ayında turistleri tekrar karşılamayı umuyor. Öte yandan Kıbrıs’a uçuşlar 28 Mayıs'a kadar uzatıldı.

Bulgaristan - Temmuz

Bulgaristan - Temmuz

Bulgaristan hükümeti 14 Haziran'a kadar acil durumu ilan etti. Ancak, 1 Temmuz'dan itibaren tatil köylerinin açılması planlanıyor. Bulgaristan turistleri teşvik etmek için, plajlar tekrar açıldığında ücretsiz şezlonglar ve masalar da sunacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Turizmin ilacı yerli turist