Necdet Tosun Erdal Tosun'un doğduğu günü böyle anlatmıştı

Necdet Tosun, hayata veda eden oğlu Erdal Tosun'un doğduğu günü Ses Dergisi'nden Bülent Bora'ya böyle anlatmıştı: "Avuçlarımın arasında kayboluyor sanki...''

01 Aralık 2016, Perşembe 12:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Necdet Tosun, hayata veda eden oğlu Erdal Tosun'un doğduğu günü Ses Dergisi'nden Bülent Bora'ya böyle anlatmıştı:

Necdet Tosun, hayata veda eden oğlu Erdal Tosun'un doğduğu günü Ses Dergisi'nden Bülent Bora'ya böyle anlatmıştı:

Yeşilçam'ın genç komedyeni Necdet Tosun erkek, eşi Sevim Tosun kız çocuk istiyordu. Erdal Tosun doğunca Necdet Tosun sevinçten havalara uçtu. Bir çay daha uzattı kahveci. O, sinirli bir şekilde, çayını bir anda bitiriverdi. Kahve ocağının başındaki adama dönerek, "Bana bir çay daha verir misin?" dedi.Necdet Tosun, çayını içerken yüz metre uzağındaki birini, daha doğrusu iki kişiyi düşünüyordu. Tosun'un bir çocuğu olacaktı. Haftalardan beri bu mesele evlerinin başlıca konuşma mevzusu halini almıştı. Necdet Tosun çocuğun 'erkek', karısı Sevim Tosun ise 'kız' olmasını istiyordu. Sempatik aktör, karısı üzülmesin diye uzun zaman kendi isteğini ona açmamış, karısının tarafını tutar görünmüştü. Ama bir gün, bir münakaşa sonunda, tarafların ne istedikleri ortaya çıktı.

KARISI KIZ ÇOCUK İSTİYORDU

KARISI KIZ ÇOCUK İSTİYORDU

Genç komedyenin karısı "Başka çocuğumun olmasını istemiyorum Necdet" demişti... "Sen de, ben de kız evlat beklediğimize göre, inşallah bir kızımız olur. Onu büyütür, yetiştirir, iyi bir insan olmasını sağlarız..." Sevim Hanım'ın "Başka bir çocuğumun olmasını istemiyorum" sözleri üzerine Necdet Tosun köpürmüş, "Hanım, hanım..." diye gürlemişti... "Ben, bugüne kadar sen üzülmeyesin diye kız çocuk ister görünmüştüm. Ama başka evlat istemediğine göre, o zaman ben aslında bir erkek çocuk istediğimi, hem de çok istediğimi söyleyeyim..."

SOYADI DEVAM ETSİN İSTİYORDU

SOYADI DEVAM ETSİN İSTİYORDU

Kahve ocağının yanında, sempatik aktör işte bunları düşünüyordu. 'Tosun' soyadının devam etmesi, onun en büyük arzularından biriydi. Ama doğacak çocuk kız olursa o zaman bu isteğine kavuşamayacaktı.

9 NİSAN BAYRAMI OLDU

9 NİSAN BAYRAMI OLDU

O gün 9 Nisan'dı... Çay parasını verdikten sonra Tosun, tekrar hastanenin yolunu tuttu. Koridorda hastabakıcılar onu tebessümle karşıladılar ve hayatının en mesut haberini beş kelimelik bir cümle ile verdiler: "Necdet Bey, bir oğlunuz oldu..."

HER GECE KALKIP KONTROL ETTİ

HER GECE KALKIP KONTROL ETTİ

Genç komedyen gerisini hatırlamıyordu. Bir oğlu olmuştu, Tosun soyadı devam edecekti... Necdet Tosun 15 gün boyunca her gece saat 12'de kalkıp oğlu Erdal'ı kontrol etti. Onun artık sevdiği en güzel melodi oğlunun gecenin yarısı ağlamasıydı.

'AVUÇLARIMIN ARASINDA KAYBOLUYOR SANKİ'

'AVUÇLARIMIN ARASINDA KAYBOLUYOR SANKİ'

"Avuçlarımın arasında kayboluyor sanki..." diyordu. "Onu incitmekten her baba gibi çok ama pek çok korkuyorum." Erdal Tosun'un doğumunun tam 15. günü, Necdet Tosun oğlunun bulunduğu odadan mecburen ayrıldı. O günlerde film çalışmaları artmıştı. Genç aktör gece yarısı kalkıp uykusunu bozmak ve işini aksatmak istemiyordu. Ancak, her yerde ve her zaman aklında, oğlu Erdal'ın minik yüzü ve elleri vardı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burcu Kıratlı, kaybolan yüzüğünü bakın kime sordu!