Necmettin öğretmeni arama çalışmaları sürüyor

Necmettin öğretmeni arama çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensuplarınca aracı gasp edilip yakılan ve kendisi de kaçırılan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ı arama çalışmaları devam ediyor

23 Haziran 2017, Cuma 00:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Gümüşhane Valisi Okay Memiş, konuyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine Gümüşhane’nin Torul ilçesi Demirkapı köyü nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz’ın 16 Haziran tarihinde dönüş yolunda Tunceli’nin Pülümür ilçesi sınırlarında bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırıldığını hatırlattı.

ULAŞMAYA GAYRET EDİYORUZ


O günden itibaren kendilerinin sürekli Tunceli Valiliği ve oradaki bütün askeri ve emniyet yetkilileriyle irtibat halinde olduklarını kaydeden Vali Memiş, “Devletin bütün imkanlarını kullanarak öğretmen kardeşimize ulaşmaya gayret ediyoruz.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Muhterem İnce, konuyu bizlerle birlikte yakından takip ediyor. Ben sürekli Tunceli Valimizle ve oradaki tümen komutanlığı ve Jandarma Alay Komutanlığıyla irtibat halindeyim. İnşallah hayırlı bir netice için çaba gösteriyoruz” dedi.

KONUYU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ


Bazı haber sitelerinde Yılmaz’ın şehit edildiğine dair bir takım bilgilerin gezindiğini ifade eden Vali Memiş, “Ancak bizler devlet erkanı olarak henüz bu konuda bu kardeşimize ulaşmadan bu tür beyanda bulunmamız çok uygun olmaz. Bütün çabamızla, devletin bütün imkanlarıyla öğretmen kardeşimize ulaşmanın ve netice almanın gayreti içerisindeyiz. Ümit ediyoruz ki kısa süre içerisinde bir netice alırız. Konuyu yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

(Recep Ergin /İHA)


PKK'nın kaçırdığı Necmettin öğretmen 'öldürüldü' iddiası

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Prof. Tecer: Partiküllerin Trakya'ya girişini sezinledik