Necmettin öğretmenin okulunda hüzün

Necmettin öğretmenin okulunda hüzün

Tunceli'de, terör örgütü PKK'lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki ilkokulda yeni eğitim öğretim dönemi hüzünlü başladı.

 

18 Eylül 2017, Pazartesi 10:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın görev yaptığı Siverek ilçesindeki ilkokulda yeni eğitim öğretim dönemi hüzünlü başladı.

Yılmaz'ın isminin verildiği Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilkokulda düzenlenen törende, şehitler için saygı duruşundu bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından öğrenciler ders başı yaptı.


YENİ ÖĞRETMEN ATANDI


İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla ilçedeki tüm okullarda olduğu gibi şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın okulunda da tören düzenlendiğini, kendisinin de buradaki törene katıldığını söyledi.

Törenin ardından çocuklara kitaplarını dağıttıklarını kaydeden Kapanoğlu, Yılmaz'ın şehadetinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kapanoğlu, şehit Necmettin Yılmaz'ın yerine öğretmen ataması yapıldığını anlattı.

Öğrenciler de Necmettin öğretmenlerini özlediklerini ve onsuz ders başı yapmanın hüznünü yaşadıklarını kaydettiler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İş insanı Cüneyt Yılmaz, kızını öldürüp intihar etti