Neden hiç kadın dansçı yok?

Neden hiç kadın dansçı yok?

Azerbaycan'da 57'incisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye finale kaldı. 10 finalistin içinde yer alan Türkiye'nin adının en son açıklanması, izleyenlere büyük bir heyecan yaşattı

25 Mayıs 2012, Cuma 19:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

57. Eurovision Şarkı yarışmasının ikinci yarı finalinde temsilcimiz Can Bonomo, Love Me Back şarkısıyla 13. sırada sahne aldı ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Can Bonomo SMS oyları sonucu finale hak kazandı. Bonomo’ya sahnede 5 dansçı eşlik etti. Hatice Gökçe’nin tasarladığı ve Ege’nin efelerinden esinlenen kıyafetiyle sahneye çıkan Bonomo’ya Candaş Baş’ın hazırladığı koreografiyle dansçılarının yanı sıra fondaki fırtınalı deniz animasyonu da eşlik etti.

TÜRKİYE FİNALDE!

NEDEN HİÇ KADIN DANSÇI YOK

Yarı finaldeki gösterinin "çok maço olduğu" yönündeki eleştirileri de değerlendiren Bonomo, şunları söyledi: "Ne yapalım yani, 5 erkeğiz. Bir denizci hikayesi anlatıyoruz, gemide de kadın uğursuzluktur biliyorsunuz. Ama arkadaki görsellerde çok güzel deniz kızlarımız var. Eğer çok erkek var diyen varsa bize bakmasın arkaya baksınlar.

DER SPIEGEL'DEN CAN BONOMO'YA ÖVGÜ


57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda ikinci yarı finalde, "Love Me Back" şarkısıyla finale yükselen Can Bonomo'ya Alman Der Spiegel dergisi övgü yağdırdı.  "Sıradanlar ve bir egzotik" başlıklı haberde, Bonomo'nun Türk pop müziğinin unsurlarını, Eurovision Şarkı Yarışması'nın "mizahi" geleneğiyle birleştirerek bir adım öne çıktığı belirtildi. Can Bonomo'nun arkasında kirli sakal ve pelerinleriyle erkek dansçıların yer aldığı belirtilerek, dansın ve yapılan kareografinin şarkını sözleriyle uyumlu olduğu vurgulandı. Haberde Can Bonomo'nun şarkısı ve kareografi için "çok hoş olmuş" yorumunda bulunuldu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlü isimlerden "Bitlis" paylaşımı