Neden rüyada çıplak oluruz? 8 rüya türü ve bilimsel anlamları

Rüyalarımız aslında bilinç altımıza açılan birer kapıdır. Rüyalar içimizde sakladığımız gerçek duygu ve düşüncelerin dışa çıkması olarak değerlendirilebilir. Bazı rüyaları sık sık görmemizin bilimsel nedenleri var. Mesela her insan rüyasında kendini çıplak görmüştür. Aynı şekilde rüyada uçmak, doğum yapmak ya da dişlerinin döküldüğünü görmenin de bazı anlamları var. Şimdi sizlere 8 temel rüya türü ve bunların bilimsel anlamlarını anlatacağız.

27 Temmuz 2020, Pazartesi 13:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Rüyada uçmak

Rüyada uçmak

Rüyada uçtuğunuzu görüyorsanız ve bu durumdan memnunsanız bilinç altınızda özgür olmayı istiyorsunuz. Diğer nedenleri ise uçaklardan korkmanız ya da bir konudan-durumdan kaçmak istemeniz olabilir.

Rüyada toplum içinde çıplak olmak

Rüyada toplum içinde çıplak olmak

En sık rastlanılan rüya türlerinden biri toplum içinde kendini çıplak halde bulmak. Bu durum hayatınızda istemediğiniz bir şeyin uzun süre etkisine maruz kalmak ve bu şeyin sizi savunmasız hissettirmesidir.

Rüyada diş düşürmek

Rüyada diş düşürmek

Sigmung Freud rüyada diş düşmesini güç kaybı ile ilgili olarak değerlendiriyordu. Popüler rüya tabirlerinde ise her türlü kayba yorumlanıyor.

Rüyada takip edilmek

Rüyada takip edilmek

En yaygın kabuslardan biri de takip edilmek. Bu rüya hayatınızdaki birinden ya da bir şeyden korktuğunuzu ve onunla yüzleşmektense ondan kaçmayı tercih ettiğiniz anlamına geliyor.

Rüyada aldatmak

Rüyada aldatmak

Rüya analistleri bu tür rüyaları ilişkiden memnun olmayanların gördüğünü söylüyor. Ayrıca sadakat problemi yaşayan kişilerde de görülebiliyor.

Rüyada sınava geç kalmak

Rüyada sınava geç kalmak

Doğal olarak sınav kaygısı yaşayan insanlar görüyor. Kursu bırakmak isteyen insanların çoğu da bu rüyayı görebilir. Ayrıca bu rüya, hayatınızın bazı alanlarındaki beklentileri karşılamıyormuş gibi hissetmenizle ilgili de olabilir.

Rüyada doğum yapmak

Rüyada doğum yapmak

Rüyanızda hamileyseniz veya doğum yaparsanız, hayatınızda yeni gelişmeler veya olasılıklar yaşayacaksınız. İnsanlar bu rüyayı genellikle başarı olarak görürler.


Rüyada ölü birini ziyaret etmek

Rüyada ölü birini ziyaret etmek

Ölen bir yakını rüyada görmek oldukça gerçekçi hissettirebilir. Uzmanlar bu tarz rüyaların bilinçaltının kaybı işlemesine yardımcı olduğunu düşünüyor.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu hastalık ölüme yol açabiliyor: Kırık kalp sendromu nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri