Neden satın almayıp sahiplenmemiz gerektiğinin en büyük örneği: Papağanlar kutulara sıkıştırılmış halde bulundu

Hayvan kaçakçılığı tüm dünyanın en büyük dertleri arasında. Özellikle nesli tükenmekte olan türler insanlık dışı yöntemlerle yurt dışına kaçırılmaya çalışılıyor. Hayvanları sahiplenmeyip satın aldığımız sürece, hayvan kaçakçılığına ne yazık ki destek vermiş oluyoruz. Bunun son örneği Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde yaşandı. Brezilya'ya özgü ve nesli tehlike altında olan makav türü papağanları arabasının bagajında yurt dışına kaçırmaya çalışan adam polis tarafından durduruldu. Kurtarılan 166 papağan şimdi emin ellerde.

25 Ekim 2020, Pazar 17:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Brezilya'da otoyol polisi, Sao Paulo kenti yakınlarında bir arabanın bagajında yasa dışı yollardan kaçırılmaya çalışılan 166 papağan ele geçirdi. Çoğunluğu yavru olan kuşlar koruma altına alındı.

Kutulara sıkıştırılmış halde bulundular

Kutulara sıkıştırılmış halde bulundular

Yetkililer, aralarında Brezilya'ya özgü soyu tükenen makav türü papağanların da olduğu kuşların, Sao Paulo'ya 100 kilometre uzaklıktaki Campinas şehrinde bir arabanın bagajında tahta kutulara sıkıştırılmış halde bulunduğunu açıkladı.

2 kişi tutuklandı

2 kişi tutuklandı

Euronews'te yer alan haberde, araçta bulunan iki kişi tutuklanırken, polise verdikleri ifadede papağanları satmak amacıyla Mato Grosso do Sul eyaletinde yakaladıklarını itiraf etti.

Öte yandan papağanların çok kötü durumda geldiğini söyleyen veteriner Debora Rodrigues, kuşların tedavisine hızlı şekilde başlandığını, doğaya geri döndürülmeleri için gerekenlerin yapıldığını söyledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tazmanya'daki trajedi: Yüzlerce balina karaya vurdu, sadece 70’i kurtarıldı