Nedim Yaşar kimdir? Neden öldürüldü?

Nedim Yaşar kimdir? Neden öldürüldü?

Türkiye'de doğan ve 4 yaşındayken ailesiyle birlikte Danimarkay'ya yerleşen Nedim Yaşar, uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını katbetti. Bir zamanların mafta babası olan ve ‘Los Guerreros' (Savaşçılar) adlı çetenin liderliğini yapan Yaşar'ın ölümünün ardından hakkındaki bilgiler aratılmaya başlandı.

21 Kasım 2018, Çarşamba 11:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

‘Los Guerreros' (Savaşçılar) adlı çetenin liderliğini yapan baba olacağını öğrendikten sonra çete liderliğini bırakan Nedim Yaşar, silahlı saldırya uğradı. “Kökler bir gangsterin çıkış yolu” adlı kitabı yazan Nedim Yaşar'ın kitabın tanıtımın ardından öldürüldüğü öğrenildi. 

Bir süredir Radio24syv isimli radyoda sunuculuk yapan Nedim Yaşar'ın ölümünün ardından hakkındaki bilgiler de merak konus oldu.

NEDİM YAŞAR KİMDİR?

Nedim Yaşar, 1987 yılında dünyaya geldi. Türkiye'de doğan Nedim Yaşar, henüz 4 yaşındayken ailesiyle birlikte Danimarka'ya göç etti. 6. sınıfta öğretmenini bıçakla tehdit ettiği için okuldan atılan Nedim Yaşar, 17 yaşındayken gasp suçundan hüküm giydi. Danimarka’nın en tanınmış motosikletliler çetesi Los Guerreros’un başkanı olan Nedim Yaşar, baba olacağını öğrendikten sonra çeteden ayrılma kararı aldı.

Nedim Yaşar bir süredir Radio24syv isimli radyoda sunuculuk yaptı. Pişmanlık yasasından yararlanan Nedim Yaşar, yerel bir radyoda yaptığı programda sık sık anılarından ve deneyimlerinden bahsediyordu. Danimarka’da organize suç örgütleriyle ilgili bir kitap çıkardı. “Rodder” (Kökler) ismini verdi bu kitabın tanıtım günüde uğradığı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Bakan Koca'dan flaş normalleşme açıklaması