Nedir bu 'it girl'? Instagram'da takip etmeniz gereken 5 Fransız it girl

It girl, son zamanlarda moda dergilerinde ve Instagram'da sık sık karşımıza çıkan bir kavram. Fenomen desen değil, moda ikonu desen değil. It girl ne demek; tam olarak hiçbirimiz tanımlayamadık. Peki 'it girl' nedir? It girl'ler nasıl giyinir? It girl olmak için kırk fırın ekmek yemek lazım, kimseye 'It girl' nasıl olunur diye anlatmayacağız ama zarafetleriyle ünlü Fransız kadınlarının bu konuda da bir numara olduğunu hatırlatacağız. Çünkü size takip etmeniz gereken 5 Fransız it girl'ünü getirdik.

17 Eylül 2020, Perşembe 09:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
It girl nedir?

It girl nedir?

Valla yazının başında söyledik. It girl'leri pek kategorize edemiyoruz. Ama günümüzde bu 'havalı' kızlar ne giyse yakışıyor, ne yapsa olay oluyorlar. Yani eskinin paparazzilerin gece kulüpleri önünde yatarak beklediği ünlü kadınları, şimdi Instagram'da. Kendi kitleleri var, kendilerine haslar ve tarzlarını tanımlamak zor. Olay sadece giyim kuşamlarında da değil. Asıl olan hal ve tavırları. Zaten Instagram profillerini inceleyince anlayacaksınız. İşte Instagram'da takip etmeniz gereken 5 Fransız It girl!

Coco Baudelle

Coco Baudelle

Kanada'nın Montreal kentinde doğan Fransız ve Madagaskar melezi Coco Baudelle; Chanel, Calvin Klein, Glossier ve J Brand gibi markaların modelliğini yapıyor. Baudelle, hukuk mezunu olmasına rağmen modelliğin yanı sıra senaristlik de yapıyor. 

Fotoğraf: @cocobaudelle

Fotoğraf: @cocobaudelle

Fotoğraf: @cocobaudelle

 Fanny Bourdette-Donon

Fanny Bourdette-Donon

Bella Hadid'in yakın arkadaşlarından biri olan Fanny Bourdette-Donon, Dior Beauty'da uluslararası PR işlerini yaparken aynı zamanda özel proje müdürlüğü işlerini de yürütüyor. Ancak maalesef Instagram adresini kapattığını üzülerek belirtelim. 

Fotoğraf: @fannbourdettedonon

Fotoğraf: @fannbourdettedonon

Fotoğraf: @fannbourdettedonon

 Lena Simonne

Lena Simonne

Yeni jenerasyon fransız kızını Lena Simonne'dan daha iyi temsil edecek birisi daha yok. Lena'dan bol bol Fransız kadını zarafeti dersi alabilirsiniz. Parizyen stilini son yıllarda en iyi yansıtan kadınlardan biri. 

Fotoğraf: @lena.simonne

Fotoğraf: @lena.simonne

Fotoğraf: @lena.simonne

  Kenza Sadoun el Glaoui

Kenza Sadoun el Glaoui

Paris doğumlu moda ve güzellik bloggerı Kenza Sadoun el Glaoui klasik Fransız kadını algısını değiştiren bir başka It girl'ümüz. 

Fotoğraf: @kenzasmg

 Solange Smith

Solange Smith

Eğer siz de bir gün Paris'te yaşama hayali kuruyorsanız ilk yapmanız gereken, Solange'ı takip etmek. Malezya ve Fransa melezi Solange, daha çok sokak stiliyle dikkat çekiyor. 

Fotoğraf: @solangesmith

Fotoğraf: @solangesmith

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 90'lı yılların modasına ilham olan 16 ünlü