Nefes kesen fotoğraf

Türkiye’de ilk corona hastasının tespit edildiği 11 Mart’tan beri sağlık ordusu ‘savaşta’. Hepsinin tek bir amacı var; hastalarını yaşatmak. Yaşamın temeli ise tek bir kelimeden ibaret: Nefes... Yoğun bakımdaki işitme engelli bir hastaya hemşirenin “NEFES AL” diye yazmasının nedeni de işte bu. Nefes aldığın sürece yaşarsın. Tedbirlere uyalım. Kimse bizim yüzümüzden son nefesini vermesin!

02 Mayıs 2020, Cumartesi 08:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye, corona virüse karşı topyekün bir savaş veriyor. Ön cephede ise sağlık ordusu yer alıyor. Dün açıklanan rakamlara göre 41 bin 431 test yapıldı. 2 bin 188 yeni vaka tespit edilirken, 84 kişi yaşamını yitirdi.

Dün iyileşen hasta sayısı ise 4 bin 922 oldu. Toplam hasta sayısı 122 bin 392’ye çıktı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Tedbirde dikkatli olalım. Dışarıdaki hava bu olumlu tabloyu değiştirebilir” dedi.

Sembol oldu

Sembol oldu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi önemli pandemi merkezlerinden biri. Bugüne kadar 2 bin 700 hasta yatarak tedavi oldu. 130’un üzerinde çalışanı coronaya yakalandı.

Yoğun bakım servisinde tedavi gören 76 kişi iyileşip taburcu oldu. Yoğun bakımdaki hemşirelerin; işitme engelli bir hastayla iletişim kurdukları kağıda büyük harflerle “NEFES AL” yazmaları, içinden geçtiğimiz günleri anlatan en önemli karelerden biri oldu.


1 Mayıs teşekkürü

1 Mayıs teşekkürü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü sağlık çalışanlarına ithaf eden Türk-İş’e “Bu çok zarif, kıymet bilir davranışla bugün yorgunluklar biraz azalacak. Sağ olsunlar” diye teşekkür etti.

Arif HÜDAVERDİ / AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ kutlu olsun