Nefessiz izleyeceğiniz en iyi 10 Kore aşk filmi

Güney Kore pop müziğine olduğu kadar Güney Kore filmlerine de talep yıllar geçtikçe artıyor. Hele hele Kore aşk filmleri altın yıllarını yaşıyor diyebiliriz. Güney Kore'nin aşk temalı filmleri derya deniz, arasında kaybolmamanız için bir rehbere ihtiyacınız olabilir. En iyi Güney Kore aşk filmlerini sizin için derledik. İşte nefessiz izleyeceğiniz en iyi 10 Kore aşk filmi!

23 Mayıs 2020, Cumartesi 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Jigeum Mannareo Gamnida (Be With You)-2018

Jigeum Mannareo Gamnida (Be With You)-2018

Film, eşi Soo A ansızın hayatını kaybedince oğlu Ji Ho’yla hayatına devam etmeye çalışan Woo Jin adlı genç adamı konu alıyor. Woo Jin'in eşi, vefat etmeden önce kendisine yağmurlu bir günde geri döneceğinin sözünü vermiştir. Woo Jin, başta buna anlam veremez fakat bu olaydan tam bir yıl sonra karşısında Soo A belirir. Olaylar burada başlayacaktır çünkü Soo A hiçbir şey hatırlamamaktadır.

Coffeemate (2016)

Coffeemate (2016)

In-young, boş vakitlerini geçirmek için sık sık gittiği kafede bir marangoz olan He-soo ile tanışır. He-soo, ona kahve arkadaşı olmayı teklif eder. Yani, sadece kahve içmek için bir araya geleceklerdir ve bunun dışında birbirlerininden haberleri olmayacaktır. In-young, bu teklifi kabul eder. Zaman ilerledikçe bu görüşmeler sıklaşır. Bu arada birbirlerinden artık bir şey saklamayı bırakırlar ve aralarında birtakım duygular gelişir.

Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

Bir akıl hastanesinin her biri kendine has özellikteki onlarca hastası arasında, kendisini robot zanneden genç bir kızla insanların ruhunu çalabildiğini iddia eden bir erkek hasta bulunmaktadır. Hayatın bildik gerçekliğinden kopmuş bu iki insanın sıradışı yakınlaşmaları, tamamen başka bir gerçeklik üzerine kurulmuş hastane ortamı tarafından da desteklenir.

Deiji (2006)

Deiji (2006)

Ressam olan Hye-young'un kendisiyle ilgilenen iki gizemli talibin arasında kalarak bocalayışı ve kafa karışıklığını izleyeceğiniz romantik filmde, bu gizemli taliplerden biri çok aranan bir hit-man iken diğeri bu katili yakalamaya ant içmiş bir Interpol ajanı.


İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar (2003)

İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar (2003)

Yüzen bir ev ki doğaya dair ne varsa muhteşem olan onu çevrelerken o göl ortasında yüzmekte. Yaşlıca bir rahip ve kendisine refakat eden diğer genç-çocuk rahip adayı.Yaşlı rahip, ona her şeyi bilgelikle ama bir o kadar da doğal bir akış içinde öğretir. Bu şekilde geçip giden mevsimler ile büyüyen çocuğun geçirdiği evrim, son derece doğal bir ahenk içinde ilerlerken sıra artık büyümüş olan çocuğun öğrendiklerini gerçek hayata nasıl yansıtacağını görmeye gelir. Ufak yaştan beri öğretilen erdemlere rağmen asıl öğretimin hayatın kendisi tarafından yapıldığının farkında olan bilge rahip için ise bekleme ve görme zamanıdır. 


My Sassy Girl  (2001)

My Sassy Girl (2001)

Tae-hyun Cha'nın bir gece raylara düşmek üzereyken çekip kurtardığı bu kız, Ji-hyun Jun, sonrasında genç adamın peşinden geliyor ve başını türlü belalara sokuyor. Sassy Girl'ün en iyi Kore aşk filmlerinden olduğunu tereddüt etmeden söyleyebiliriz. Film, ayrıca, 26 milyon dolar gibi bir hasılatla, 2001 yılının en çok kazanan ikinci Kore filmi olmuş.


 The Day After (2017)

The Day After (2017)

Filmde, karısını genç bir kadınla aldatan ve bunun acısını içten içe yaşayan bir adamın başka bir genç kadınla tanışma hikâyesi anlatılıyor. 


Karım Hakkında Her Şey (2012)

Karım Hakkında Her Şey (2012)

Jeong In (Im Su Jeong) ve Du Hyeon (Lee Seon Gyun) bir deprem sırasında Japonya'nın Nagoya ilinde karşılaşır ve o an ilk görüşte aşk'a tutulurlar. Çiftin arasında hızla aşk filizlenir ve yedi yıl sonra bu çılgın aşıklar evlenir. Jeong In yıllara meydan okurmuşçasına hala çekici, şık ve tutkuludur fakat Du Hyeon ise acınası bir haldedir. Karısının sürekli dırdır etmesinden ve olumsuz düşüncelerinden bıkmıştır. Jeong-in, insanların gözünde kusursuz kocasına göre ise dünyanın en ama en kötü karısıdır. Ayrıca boşanmak istese bile bunu söyleyemeyecek kadar da zavallıdır. Du Hyeon, sırf karısından kurtulmak için patronuna başka bir işe transfer edilmek istediğini bile söyler. Love 911 (2012)

Love 911 (2012)

Eşinini kaybeden bir itfaiyeci (Ko Soo), içinden geçenleri kimseye anlatamayan bir doktor (Han Hyo-joo). Bu ikili tanışırlar ve birbirleri sayesinde zamanla düşüncelerini açıp geçmişin yaralarını iyileştirmeyi başarırlar.

Love, Lies (2016)

Love, Lies (2016)

Kıskançlığın ve arzuların trajedisi…Film, 1940'larda Güney Kore, Japonya'nın işgali altında olduğu zamanda geçmektedir. Ayrıca film, bir gisaeng olan ve en iyi şarkıcı olma hayalleri kuran Jung So-Yool (Han Hyo-Joo), bir gisaeng olan ve So-Yool'un en yakın arkadaşı Seo Yeon-Hee (Chun Woo-Hee), bir söz yazarı ve yapımcı olan Kim Yoon-Woo (Yoo Yeon-Seok) etrafında geçmektedir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tüm zamanların en iyi 10 distopik filmi