Nelere dikkat etmeli?: 'Eyvah sevgilimin ailesiyle tanışacağım'

Sevgilinin ailesiyle tanışma, bir insanın hayatında en heyecan duyduğu anlardan biridir. Sevgilimin ailesiyle tanışırken ne giymeliyim, nasıl davranmalıyım... Bunların hepsi aklımızda birer soru işareti. Peki o heyecanlı günde, sevgilimizin ailesiyle tanışırken nasıl davranmalı, nelere dikkat etmeliyiz?

12 Nisan 2021, Pazartesi 17:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
El ele diz dize oturmayın

El ele diz dize oturmayın

Onu sizin kadar hatta belki daha fazla seven insanların yanındasınız. Bu nedenle onların yanında, onu öpmeye, ayrılmayacakmışcasına ellerinizi bırakmadan oturmamaya dikkat edin. Mesafeli oturmak her zaman daha iyi bir izlenim bırakır. 

 Muhakkak yardımcı olun

Muhakkak yardımcı olun

Yemekler yendi, öylece misafir gibi köşeye çekilip oturmayın. Muhakkak masanın kaldırılmasına yardımcı olun. Çay servisi yapın, ne yapabilecekseniz onu yapın. Kenarda öylece oturmanız dışarıdan bir misafir görünmenize neden olur.

 Kesinlikle eliniz boşunuz gitmeyin

Kesinlikle eliniz boşunuz gitmeyin

Onlara gitmeden önce her ne kadar sevgiliniz bunun çok anlamsız ve gereksiz olduğunu söyleyecek olsa da bu seferlik onun söylediklerini dikkate almayın. Küçük bir şey olsa bile, onlara verdiğiniz değeri gösteren temsili bir hediye alın.


 Telefonunuzu çantanızda bırakın

Telefonunuzu çantanızda bırakın

Eğer telefonunuzu yanınıza alırsanız, gelen bildirimler ve mesajlar nedeniyle gözünüz sürekli telefonunuzda olacaktır. Bu da aile üyeleri tarafından saygısızlık olarak nitelenebilir. Cep telefonunuzu çantanızda bırakmak en akıllıca seçim olacaktır.

 Kesinlikle yanlarında tartışmayın

Kesinlikle yanlarında tartışmayın

Asık suratlı ve isteksiz tavırlarınız sevgilinizi, ailesinin yanında küçük düşürecek ve yeni bir tartışma daha sebep olacaktır. Bu durumdan kaçınmak için onların yanında olabildiğince sakin ve mutlu görünmeye çalışın. Sürekli kavga ediyormuşsunuz gibi algılamasınlar.

Ölçülü olun

Ölçülü olun

Aile ile tanışmaya gittiğinizde yeterince gergin olan ortamı daha fazla stresli hale getirebilecek açıklamalar yapmaktan kaçının. İleri gittiğinizi düşündüğünüz anlarda ilgiyi başkalarının üzerine çekmeyi deneyebilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilim açıkladı: Sakallı erkekler daha iyi birer sevgili