Nemlendiricinin az bilinen faydaları

Sık sık cilt bakım uzmanlarından nemlendirici kullanmamız gerektiğini duyuyoruz. Ancak cilt bakım rutinimizin en önemli parçası olan nemlendirici hakkında doğru bilinen bazı yanlışlar var. Yüzünüzü nemlendirirken bilmeniz gereken şeyler için sizleri buraya alalım...

01 Ağustos 2021, Pazar 14:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HER CİLT NEMLENDİRİCİ KULLANMALI

HER CİLT NEMLENDİRİCİ KULLANMALI

Yağlı, kuru ya da karma, hangi cilt tipi olursa olsun nemlendiriciye ihtiyaç duyuyoruz. Her ne olursa olsun cilt kurumaya bırakılmamalı. Kuru bir cilde sahipseniz hyalüronik asit ya da gliserin bazlı nemlendiriciler size göre. Hassas ciltler, alkol ve parfümsüz nemlendiricilerden yararlanmalıdır. Yağlı cilde sahip olan kişiler komedojenik olmayan, yağsız nemlendirici formülleri tercih etmelidir.

FAZLASINA GEREK YOK

Cildinizi nemlendirmek için kremi bol bol sürmenize gerek yok. Bozuk para büyüklüğünde nemlendirici tüm yüzünüzü ideal bir şekilde nemlendirecektir.

ANTİOKSİDANLI NEMLENDİRİCİ CİLDİ KORUR

ANTİOKSİDANLI NEMLENDİRİCİ CİLDİ KORUR

C vitamini, retinol, ferulik asit ve yeşil çay gibi antioksidanlar cildinizi serbest radikallerden korumaya yardımcı olur. Antioksidanlarla formüle edilmiş nemlendiriciler cildinizi korur ve nemlendirir.

HEM SABAH HEM AKŞAM NEMLENDİRİN

Cildimiz geceleri yenilenir ve bu nedenle gece ekstra neme ihtiyaç duyabilir. Gündüzleri ise güneş koruyuculu nemlendirici kullanmak sizi lekelerden koruyacaktır. Bu nedenle hem gece hem de gündüz için iyi bir nemlendirici edinmelisiniz.

MEVSİME GÖRE DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

MEVSİME GÖRE DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

Cildimizin ihtiyaçları mevsime göre değişebilir. Yazın hafif, kışınsa yoğun nemlendiriciler tercih etmeniz, cildiniz için iyi bir çözüm olacaktır.

C VİTAMİNİ İLE KOYU LEKELERE SON

İçeriğinde C vitamini bulunan nemlendirici kullanmanız, yüzünüzdeki koyu lekelerin azalmasına yardımcı olacaktır. C ve E vitaminleri ve nazikçe peeling yapan lipo-hidroksil asit (LHA) gibi bileşenler bu tür problemler yaşayan kişilerin tercih etmeleri gereken içeriklerdir.

MASAJ YAPARAK UYGULAYIN

MASAJ YAPARAK UYGULAYIN

Nemlendiricinizi sürerken üstünkörü sürmek yerine dairesel hareketlerle cildinize masaj yapmalısınız. Bu sayede kılcal damarlarınız harekete geçer ve yüzünüzdeki kan dolaşımı hızlanır. Ayrıca nemlendiriciden en iyi şekilde verim almış olursunuz.

NEMLENDİRİCİ İNCE ÇİZGİLERİ GİDEREBİLİR

NEMLENDİRİCİ İNCE ÇİZGİLERİ GİDEREBİLİR

Yüzünüzdeki ince çizgiler, doğru formüle sahip nemlendirici ile giderilebilir. Bu sayede cildiniz daha sıkı, parlak ve nemli hale gelir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nanenin cilde faydaları: Sivilce ve cilt lekelerine son