Nergis Kumbasar: 45'inden sonra aşk yol arkadaşlığına dönüşüyor

Kapıdan girdiği an "Bir kadın geldi" duygusu verenlerden. Rüzgarıyla giriyor içeri... Alımlı, zarif ve çok sıcakkanlı. 19 yaşında model olarak çıktığı kariyer yolculuğuna oyuncu ve sunucu olarak devam etti. Şimdi 'Nergis Zamanı' programıyla karşımızda. En büyük önceliğinin annelik olduğunu söylüyor. Mehmet Ali Erbil ile çocukları Yasmin Erbil'den, 'Erbil' diye hitap ettiği ünlü şovmenin sağlık durumuna kadar her şeyi konuştuk

06 Ocak 2019, Pazar 08:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar

Nasılsınız? 2018 sizin için nasıl bir yıldı?

Yıllara damga vurmayı sevmiyorum. Güzel günlerde yaşadım, sıkıntılı günlerde... Ama sonuçta ayakta kaldım. Mehmet Ali Erbil’in düşüşü bizi çok üzdü. Biraz sıkıntılıydı ama sonuna doğru iyi haberler aldığımız için son günlerimiz daha iyi geçti.

Şimdi durumu nasıl Mehmet Ali Bey’in?

Daha iyi. Kötü süreci atlattık. Kötü bir kırığı vardı ve kanama yaptı. Sonrasında da birtakım sıkıntılar oluştu. Çok şükür, şimdi sistemi oturuyor.

Mehmet Ali Erbil sizden her zaman büyük bir sevgiyle bahsediyor. Siz onu nasıl anlatırsınız?

Hep bir arada değiliz ama ben ona uğrarım. Bazen Yasmin’le birlikte ona kahve içmeye gideriz. Sıkıntılarımızı paylaşırız, konuşuruz ama hiçbir zaman birbirimizin hayatına müdahale etmedik. Mesafemizi hep koruduk. Dostluğumuz bu yüzden devam etti.

Hiç mi kırgınlığınız olmadı?

Evliyken ve boşanma döneminde birtakım sıkıntılar yaşandı. Zaten sıkıntılar olmasa boşanma da olmazdı ama hiçbir zaman birbirimizin kalbini kırmadık, ağır sözler söylemedik. Yasmin her zaman “Bu kadar güzel anlaşıyorsanız, neden boşandınız?” der. Ben de ona, “Bu kadar iyi anlaşabilmek için boşandık” derim.

Onunla röportaj yaptığımda, “Nergis Hanım’ı başka biriyle evli ve mutlu görseniz ne hissederdiniz?” diye sormuştum. “E biraz bozulurum” demişti.

Hahaha! Bunlar çok insani tepkiler. İnsan hiçbir şey hissetmese bile kıskanabilir. Ama Erbil hayatındaki bütün olaylara kolay adapte olabilen biri. Benim evli ve mutlu olmama da kısa sürede alışırdı.

Görünenin ardındaki Nergis Kumbasar’ı nasıl anlatırsınız?

Ben gizli çılgınlardanım. Özgürlüğüme düşkünüm ama sorumluluklarımı iyi bilirim. Eski arkadaşlarımın yanında çok rahatım. Tanımadığım insanlarla da eğlenirim ama daha kontrollüyümdür.

KIZIMA NASIL OTURUP KALKACAĞINI SÖYLEMEDİM YAPARAK GÖSTERDİM

KIZIMA NASIL OTURUP KALKACAĞINI SÖYLEMEDİM YAPARAK GÖSTERDİM

Nasıl bir annesiniz?

Annelik her şeyden önce geliyor.Kızıma nasıl konuşup nasıl oturacağını söylemek yerine göstermeyi tercih ettim. Benim davranış şekillerimi göstererek, doğruyu öğrenmesini sağladım. Sohbet ederek anlattım. Benim kitap okuduğumu gördüğü için şu an kitap okuyor. Kuralları koymak yerine uyguladığım şeyleri gördükçe öğreniyor.

Otoriter değilsiniz o zaman...

Şunun altını çizmek lazım: Benim kızım artık 22 yaşında, bir birey. Kafası çok çalışıyor. Eğriyi doğruyu anlıyor. Ha tabii ki hataları da olacak. Hata yapacak ki doğruyu bulsun. Ergenlik döneminde karşı gelme, sürtüşme oluyordu ama Yasmin hep çözüm odaklıydı. Benimle olan sorunlarını hep çözdü. Bazen bir şey anlatıyor. Ben artık nasıl cevap veriyorsam “Anne nasıl yapmam gerektiğini değil, bu konudaki fikrini soruyorum”diyor. E haklı!

Sizden dolayı göz önünde olması ilişkiniz açısından yıpratıcı oldu mu?

Onun için yıpratıcı oldu. Ben bu dünyaya çok erken yaşta girdim. Şimdi Yasmin’in döneminde sosyal medya faktörü var bir de. Okumuşu, okumamışı, iyi ya da kötü kalplisi, herkes yorum yapıyor. Instagram’ı ilk açtığında gelen yorumlardan ve arkadaşlarıyla dışarı çıktığında onun fotoğraflarının çekilmesinden rahatsız oluyordu. Artık alıştı ve takmamayı öğrendi.

Kontrollü müsünüz?

Belirli bir olgunluğa eriştikten sonra öğrendim ki hayatımdaki önemli olayların hiçbirinde müdahalem yoktu. Her şey, iyi ya da kötü tesadüfler sonucunda olmuş. Hayatın kontrolü tamamıyla teslimiyetle alakalıdır. Bazen sokağa bir adım atıyorsun ve o an da iyi ya da kötü bir şey oluveriyor.

En sevdiğiniz yanınız ne?

William Shakespeare’in “Yaptığını öven yaptığını yıkar”sözünü çok severim. Bu yüzden de kendimi takdir etmiyorum. İnsanlara şefkatle yaklaşırım. Önyargım yoktur. Bu iyi olmasının yanında zarar da verebiliyor gerçi.

Aşkı nasıl tarif edersiniz?

Aşk çok unuttuğum bir şey... Her yaşa göre aşk değişiyor. İlkokulda birbirine silgi verip okuldan eve yan yana yürümek aşk... Lisede el ele tutuşmak…Üniversitede ilk öpücük... Şu anki aşk tanımım ise güzel bir yol arkadaşlığı... 45 yaşından sonra aşk yol arkadaşlığına dönüşüyor.

Yol arkadaşlığı içinde heyecan olmayan bir tanım gibi geliyor...

Birlikte keşfetmek ve heyecan yaşamak da başkadır. Senin için daha erken.

Neden tekrar evlenmediniz?

Boşandıktan sonra flörtlerim oldu elbette ama kendimi bildim bileli evlilik ve çocuk hayali kurmadım. Aşık olursam evlenirim, çocuğum da olur ama çalışırım, diye düşünmüşümdür. Erbil’den sonra da evlenecek biri denk gelmedi. İki insan birlikte gelişerek bir arada olabiliyorsa bence evlilik güzel bir şey. Herkese evliliği tavsiye ederim ama olmuyorsa da üzülmemek gerekiyor.

GENÇLİK TUTKUM YOK O TUTKUYA KAPILAN ÇOK FENA GÖRÜNÜYOR

GENÇLİK TUTKUM YOK O TUTKUYA KAPILAN ÇOK FENA GÖRÜNÜYOR

Programınız ‘Nergis Zamanı’ nasıl gidiyor?

Harika, çok memnunum. İçinde yemek, sağlık ve sohbet var. Gülüyoruz, eğleniyoruz. Ekibimle uyum içindeyiz. Sunuculuğa ara verip, oyunculuğa ağırlık vermiştim. Gelen tepkilerden anlıyorum ki sunuculuğumu tekrardan hatırlatmam iyi oldu.

Hafta içi her gün canlı yayın yapmak zor değil mi?

Ben canlı yayını çok seviyorum. Bazı durumları toparlamak pratiklik istiyor, kafayı anında çalıştırmak gerekiyor. Ama bunlar insanı diri tutuyor.

Programın ana konulardan biri de sağlıklı yaşam. Siz bu konuyla ne kadar ilgilisiniz?

Sağlıkla genç kalma tutkusunu karıştırmıyorum. Takıntılı değilim. Yoksa hayatımı yaşayamam. Her konuda titizlenip sonra gidip sigara içerseniz anlamı kalmaz tabii. Ben de uzun yıllar sigara içtim.13 yıl önce bıraktım. Ben bıraktıysam herkes bırakır.

Sizin genç kalma tutkunuz yok mu?

Hiç. Öyle bir tip değilim. O duyguya kapılan insanların gençleşeceklerine çok fena bir hale büründüklerini görüyorum. Estetiğe karşı değilim. Bir gün ben de yaptırabilirim ama abartmak istemem. Bende sadece botoks var.

REFAH İÇİNDE YAŞAYANLAR GÜNDEMİ TAKİP ETMEZ AMA BİZ MECBUREN İÇİNDEYİZ

REFAH İÇİNDE YAŞAYANLAR GÜNDEMİ TAKİP ETMEZ AMA BİZ MECBUREN İÇİNDEYİZ

Ülke gündemini takip ediyor musunuz?

Türkiye’de hem ekonomik hem de politik olarak gündemi takip etmemek mümkün değil. Avrupa’da Amerika’da refah içinde yaşayanlar gündemi takip etmez. Ama biz Türkiye’de gündemin içindeyiz. Üzerimizden oynanan oyunlar, dışarıyla ilişkilerimiz bizi etkiliyor.

Oya Çınar

oya.cinar@posta.com.tr

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder