Nesli tükenen kara ayaklı gelincik başarıyla klonlandı

ABD'de nesli 30 yıl önce tükenen siyah ayaklı gelincik klonlandı. Elizabeth Ann adı verilen klon gelincik, 10 Aralık tarihinde dünyaya geldi. Klonlanan gelincik etçil ve vahşi. Uzmanlar gelinciğin hiçbir zaman doğaya salınmayacağını söyledi.

22 Şubat 2021, Pazartesi 12:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
VAHŞİ BİR ETÇİL

VAHŞİ BİR ETÇİL

Euronews'te yer alan habere göre, ABD'de nesli tükenme tehlikesi olan türlere yönelik ilk klonlama girişimlerden biri olan Elizabeth Ann adlı bu gelincik aralık ayında dünyaya geldi ve varlığı perşembe günü açıklandı.

Her ne kadar sevimli bir evcil hayvan görüntüsüne sahip olsa da kara ayaklı gelincik oldukça vahşi bir etçil ve insan parmağını ısırıp kopartabilecek kadar da güçlü.

HİÇBİR ZAMAN DOĞAYA SALINMAYACAK

HİÇBİR ZAMAN DOĞAYA SALINMAYACAK

ABD Balık ve Vahşi Yaşam Servisi Koordinatörü Pete Gober Associated Press haber ajansına verdiği demeçte Ann'ın kendi gözetimlerinde yetiştirildiğini ve Kolorado'da bir üreme tesisinde neslin devamının getirilmesi için tutulacağını belirtiyor. Yani Ann hiçbir zaman doğaya salınmayacak.

Klonlama için şimdi sırada nesli tükenmiş olan bir güvercin türü olacağı aktarılıyor. Daha önce de 2020 yazında Teksas'ta bir tesiste türü tehlike altında olan bir Mongolya vahşi atı başarılı şekilde klonlanmıştı.

Viagen firması sadece nesli tükenmekte olan türleri değil isteyen kişilerin evcil hayvanlarını da klonluyor. Kediler için 35 bin köpekler içinse 50 bin dolar ücret isteniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere ve Bahreyn'de obez martılar artık uçamıyor