Nesrin Cavadzade'nin ardından 750 bin TL'lik cezai şart geldi!

Yasak Elma dizisinde 'Şahika' karakterine hayat veren Nesrin Cavadzade, diziden olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Cavadzade'nin ardından yapım şirketi, oyuncu sözleşmelerine cezai şart içeren yeni bir madde ekledi.

24 Kasım 2021, Çarşamba 13:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son olarak; geçtiğimiz sezon 'Yasak Elma' dizisine veda eden Nesrin Cavadzade'nin sezon sonunda seti terk edip geri dönmemesi üzerine yapım şirketi, oyuncu sözleşmelerine cezai şart içeren yeni madde ekledi. Şu sıralar başka bir dizide oynayan Nesrin Cavadzade, yaşanan gerginlik sonrası işini bitirmeden seti terk etmiş, ardından da doktor raporu alıp telefonlarını açmamıştı.


Yapımcının telefonunu da açmayan oyuncuya stoksuz çekilen dizinin bölümünün tamamlanmasını riske ettiği için yapılan hikaye değişikliğiyle cenaze sahnesi yazılmıştı. Yaşanan bu olay sonrası oyuncu sözleşmelerine ayrı bir madde daha eklendi.


Birsen Altuntaş'ın haberine göre; oyuncu set programı doğrultusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış doktor raporuyla kanıtlanabilir hastalık, ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun vefatı ve adli makamlardan icabet etmesi zorunlu çağrı ve davetler dışında bir sebeple o günkü rolü bitmeden seti terk etmesi halinde bu durum; yönetmen, yardımcı yönetmen, prodüksiyon amiri ve uygulayıcı yapımcı tarafından tutanak altına alınacak.


Bu halde oyuncu, seti terk ettiği gün başına 10 bölüm ücreti kadar cezai şartı yapımcıya ödemekle sorumlu. Ayrıca oyuncu işine zarar verecek tüm sözleşme yükümlülükleri ihlallerinde de toplam 750 bin TL cezai şartı ödemek zorunda.


Bebek’te objektiflere takılan Nesrin Cavadzade, rol aldığı ‘Üç Kuruş’ dizisinin reytinglerinden memnun olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, "Sürprizler olsun istiyorum. Detay vermeyeyim. İzledikçe görün nasıl bir karakterim olduğunu..." şeklinde konuştu.


'KENDİME ZAMAN AYIRABİLECEĞİM İŞ SEÇTİM'

'KENDİME ZAMAN AYIRABİLECEĞİM İŞ SEÇTİM'

Diziden kendisine zaman ayırdığını söyleyen Cavadzade, "Birazdan sete gideceğim ama kendime zaman ayırabiliyorum. Zaten kendime zaman ayırabileceğim bir iş seçtim. Dizi olarak benim çok yoğunlukta olmayacağım bir iş" dedi.


"Erkek işi, ‘Çukur’ gibi düşünün" diyen Cavadzade, "Erkek kahramanların yoğunlukta olduğu bir iş, bunu bilerek ve isteyerek bu işte bulunmak istedim, kendime zaman ayırmak için” açıklamasında bulundu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Masterchef Araz'ın eşi bakın kim çıktı!