Neustadter ve Skrtel sezon sonu yolcu!

Sarı-Lacivertli yönetimin gençleştirme operasyonu ve maaş skalasını indirme düşüncesi sezon sonunda sözleşmeleri bitecek olan Skrtel ve Neustadter'i yol ayrımına getirecek. Yıllık 4 milyon euro kazanan Slovak stoper, Arap ülkeleri veya Çin'e gitmeye hazırlanıyor, Rus futbolcu ise Almanya'ya dönmeyi planlıyor.

19 Kasım 2018, Pazartesi 09:23
A A
Neustadter ve Skrtel sezon sonu yolcu!

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; Martin Skrtel ile Roman Neustadter son yıllarda Fenerbahçe'nin en istikrarlı isimlerinin başında geliyor. Savunmanın merkezinde oynayan ikili, saha içi ve dışında çok iyi anlaşmalarının karşılığını performanslarıyla alıyor.

Takımın en başanlı ve en kötü olduğu dönemlerde hiçbir teknik adam mecbur kalmadıkça bu ikiliyi bozmadı. Ancak takımın en istikrarlı isimleri olarak ön plana çıkan ikilinin sezon sonu takımdan ayrılması bekleniyor.

Bunun en önemli sebebi ise sözleşmelerinin bitmesi ve yönetimin takımı gençleştirme operasyonu ile birlikte maaş skalasında indirime gitmek istemesi... Skrtel, Soldado'dan sonra en çok para kazanan isim. Maç başları ve bonuslanyla yıllık ücreti 4 milyon euroyu buluyor.

34 yaşındaki Slovak futbolcu artık kariyerinin son kontratını yapacak. Dolayısıyla kendisine en iyi ücret teklif eden kulübe gitmenin planlannı yapıyor. Mevcut şartlarda Skrtel'in güncel maaşını san-lacivertli kulübün önermesi mümkün değil. Dolayısıyla deneyimli futbolcunun sezon sonu Arap ülkeleri veya Çin ekiplerinden birine gitmesi söz konusu.

Roman Neustaciter ise yeniden Almanya'ya dönmeyi planlıyor. Rus Milli Takımı'nın vazgeçilmez isimlerinden olan 30 yaşındaki futbolcu uzun süre Bundesliga'da forma giymişti. Roman'ın sözleşmesinin bitmesi olası transferini kolaylaştırıyor.

Deneyimli oyuncu Almanya'ya dönmek yerine Fenerbahçe'de kalmak isterse bu kez de ücret skalası ile ilgili sıkıntı ortaya çıkacak. Yönetimin hem yaş hem de ücret skalası, Rus futbolcunun mali açıdan beklentilerini karşılamaktan uzak gözüküyor. Üç sezon önce Schalke'den ayrılan Roman bonservisi elinde olduğu için yüksek bir maaş ile san-lacivertli takıma imza atmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...