Nevşehir'de dehşet! Öğretim görevlisi önce öğrencisini, sonra kendini öldürdü

Nevşehir’in Çardak Köyü'ndeki çiftçiler boş bir arazide hareketsiz yatan iki kişi gördü. Olay yerine gelen sağlık görevlileri iki kişinin de hayatını kaybettiğini belirledi. Ölenlerden birinin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi Doç.Dr. Sadettin Baştürk, diğerinin ise aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Kübra Yılmaz olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre Doç.Dr. Sadettin Baştürk önce öğrencisini öldürdü, sonra da kendi yaşamına son verdi

11 Nisan 2018, Çarşamba 11:14 Son Güncelleme:
A A
Nevşehir'de dehşet! Öğretim görevlisi önce öğrencisini, sonra kendini öldürdü
İddiaya göre Nevşehir'deki Çardak Köyü'nde bulunan boş araziye aracıyla gelen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi Doç.Dr. Sadettin Baştürk (44), yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Kübra Yılmaz'ı silahla öldürdü, daha sonra yine aynı silahla yaşamına son verdi.


Doç.Dr. Sadettin Baştürk, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde görev yapıyordu.

FİB Haber'e göre olay dün gece saatlerinde yaşandı ve sabah saatlerinde çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekipleri cesetleri boş arazide bulunan öğretim üyesi ve Kübra Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Doç. Dr. Sadettin Baştürk evli ve 2 çocuk babasıydı.


Doç.Dr. Sadettin Baştürk tarafından öldürülen Kübra Yılmaz

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Üniversiteden yapılan açıklamada "Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünce yaşanan elim olay üzerine idari soruşturma başlatılmıştır. 11 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen elim olay sonucu hayatını kaybeden üniversitemiz mensupları S.B. ve K.Y.’nin vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki, üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda, evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bili denildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Savcı, Şule Çet kararı için sunduğu istinaf dilekçesini geri çekti