Nevşehir'de Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşu kutlandı

Nevşehir'de Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşu kutlandı

Nevşehir'de Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşu kutlandı

14 Haziran 2019, Cuma 14:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

NEVŞEHİR, (DHA)- JANDARMA Genel Komutanlığının 180. kuruluş yıl dönümü Nevşehir'de kutlandı. Kutlamalarda eğitim köpeklerinin gösterisi ilgi gördü.
Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'ndaki törene Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Rasim Arı İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve daire müdürleri katıldı. Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Yiğit jandarmanın, zorluklara boyun eğmeyen üstün vazife anlayışıyla ile Türkiye'nin gücü ve teminatı olduğunu söyledi. Yiğit, "Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olan Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana, günlük yaşamın her anında, gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam etmektedir. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, yüksek moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaparak, ülkemizin gücü ve teminatı olmuştur" dedi.
Konuşmanın ardında Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı ekipleri eğitim köpekleriyle gösteri yaptı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nevşehir hayırsever desteğiyle yeni sağlık merkezine kavuştu