New Yorklu mafya lideri hayatını kaybetti

New Yorklu  mafya lideri hayatını kaybetti

ABD'de New Yorklu organize suç örgütü patronu Peter Gotti 81 yaşında hayatını kaybetti.

26 Şubat 2021, Cuma 15:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York kentindeki mafyası olarak bilinen ve organize suç örgütü Gambino Ailesi'nin patronu Peter Gotti 81 yaşında hayatını kaybetti. Haraç ve diğer suçlamaların ardından 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Gambino suç ailesinin patronu Peter Gotti, ABD’nin Butner kasabasındaki bir hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti.

Hayatının son döneminde kötüye giden sağlık problemleri nedeniyle tahliyesini isteyen Gotti, hapishanede 17 yıldan fazla kaldı. Gotti’ye yakın kaynaklar, kendisinin tiroid sorunları yaşadığını ve bir gözünün kör olduğunu söyledi. Gotti’nin Avukatı James Craven, Aralık 2019'da mahkemeye yazdığı kağıtta "Şu anda onun ölmesinden korkuyoruz, öleceğini hissediyor" diye belirtti ve "Avukatı olarak, hiçbir şey yapılmazsa bunların hepsini yakında konuşacağımızdan korkuyorum” diye ekledi.

New York’ta organize suç örgütü Gambino ailesinin 14 üyesi, kadın ticareti, haraç kesmek ve cinayetle suçlanmıştı. Federal Soruşturma Dairesi FBI, suçlananlar arasında Gambino örgütünün patronu Daniel Marino’nun da olduğunu bildirmişti. Yetkililer, bazı örgüt üyelerinin genç kızları fuhuş için pazarladığını söylemişti. 

DHA


 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ödüllü Türk mühendis ABD'de hayatını kaybetti