NFL'de oyuncuların performans sorununu online bonuslar çözecek

Corona virüs nedeniyle NFL'de de (Amerikan futbolu ligi) acil durum ilan edilmişti. Oyuncular tesislerin dışında çalışmaya başlayınca kulüpler, oyunculara ödeme yapmak için yeni bir model üretmek için çalışmalara başladı: Online egzersiz bonusları.

07 Nisan 2020, Salı 16:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yahoo Sports ve Pro Football Talk'un edindiği bilgilere göre, oyuncular kulüp tesisleri dışında kalmaya başladığında beri NFL'de (Amerikan futbolu ligi) corona virüs yayılma sorunu bir nebze olsun çözüldü.

Fakat oyuncular, ödeme alamadıkları konusunda şikayetçi çünkü maçlar ve lig olmayınca gelirler de kesildi. Kulüplerin endişesi ise oyuncuların karantina döneminde performanslarını düşürmesi ve fizik olarak kötü etkilenmesi. 

Lig içerisindek kaynaklar, Yahoo Sports'a verdikleri demeçte, "Kulüpler için en büyük sorunlardan biri takım içi rekabetin yok olması. Takımlar bu sorunu teknolojik yöntemlerle çözmeli. Bu da ancak egzersiz şirketlerinin çevrimiçi uygulamaları, sanal egzersiz sınıfları ve kalp ritmi izleme ekipmanlarıyla mümkün olabilir" dedi.

Bu aşamadan sonra NFL kulüpleri muhtemelen oyuncularının performanslarının düşmesini engellemek için evde yapılacak antrenmanlara performans bonusu koyacak.

Oyuncular da maaş ödemesi alamadıkları bu dönemde ekstra ücret bonuslarını kaçırmamak için çalışmaları aksatmayacak ve maksimum efor gösterecek.

Bu yöntemin diğer spor dallarına da sirayet etmesi ve dünya çapında yayılması ise sürpriz olmayacak.

posta.com.tr/spor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sanal Ironman yarışında rekora koşuyordu, eşi fişi çekti