Niğde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne hazırlanıyor

Niğde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne hazırlanıyor

Niğde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne hazırlanıyor

04 Temmuz 2019, Perşembe 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE'de Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' hazırlık toplantısı yapıldı.  
Niğde Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kaymakamlar, Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Demir, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ramazan Yıldız, ilgili kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasında Vali Yılmaz Şimşek, "Yüce Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi FETÖ'ye karşı verdiği mücadele, geçmişte olduğu gibi şanlı tarihimizin kahramanlıklarla dolu sayfalarında yerini aldı” dedi.
15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine halkın demokrasiye ve vatanın  bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak FETÖ üyesi hainler karşısında destan yazdığını ifade eden Vali  Şimşek,  “Yapılan hain darbe girişimi karşısında halkımız topyekün meydanlara inerek, havalimanlarını doldurarak tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilerek bu hainlere 'dur' demişti. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi, Aziz Türk Milleti, 1071’de hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsa, 15 Temmuz’da da aynı duygularla darbeci hainlerin karşısına dikilmişti. Burada bugün bizlere düşen görev ise 15 Temmuz gecesi yaşanılan o hain saldırıyı ve o saldırılara karşı Türk halkının gösterdiği kahramanlığı bizden sonraki gelecek nesillerin iyi anlamasını sağlamaktır. Bu da ancak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde o ruhu yaşatarak, Türk milletinin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet olduğunu  göstermekle olur.  Ben gerçekleştirmekte olduğumuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hazırlıkları toplantısı vesilesiyle vatandaşlarımızı, vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkan tüm kesimleri, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde milli birlik yürüyüşüne ve ardında Şehit Ömer Halisdemir Meydanı'na davet ediyorum" dedi.
Şimşek’in açılış konuşmasının ardından toplantı, katılımcılar görüş ve önerilerini dile getirdi.
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı ile ilgili yapılacak faaliyetler ve programlar görüşüldüğü toplantı; hazırlık çalışmalarının detaylı bir şekilde ele alınmasıyla son buldu. 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlik programının önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder