Niğde Belediyesi, 41 yeni aracı hizmete sundu

Niğde Belediyesi, 41 yeni aracı hizmete sundu

Niğde Belediyesi, 41 yeni aracı hizmete sundu

30 Aralık 2019, Pazartesi 14:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Ali KADI/NİĞDE,(DHA)- NİĞDE Belediyesi tarafından alınan 41 araç, düzenlenen törenle hizmete sunuldu.
Belediye tarafından 'leasing' yöntemiyle alınan 41 araç için Ömer Halisdemir Meydanı'nda araç tanıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yaklaşık 9 milyonluk liralık yatırımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Özdemir, "Çöp kamyonu, hafif ticari araç, damperli kamyon, levha çakma makinesi, ilaçlama makinesi, kaldırım üstü süpürge, iş makinesi, traktör, çöp taksi kamyoneti gibi 41 araç alarak yaklaşık 9 milyon liralık yatırımı gerçekleştirdik. Bu araçları halkımızın hizmetine sunuyoruz. Yine 2 çöp kamyonu ve süpürge aracını da Çevre Şehircilik Bakanlığı'ndan hibe olarak aldık. Toplamda 44 aracı bugün hizmete alıyoruz. Bundan sonra Niğde Belediyesi'nde kiralık hiçbir araç olmayacak. Bütün araçlar belediyemizin mülkiyetine geçti" dedi.
ARITMA TESİSİ 
Özdemir, 150 milyon liraya mal olacak Arıtma Tesisi'nin çalışmalarının devam ettiğini, bu güne kadar 80 milyon liralık hak ediş gerçekleştirildiğinii kaydederken, şunları söyledi:
"2021 yılında bitmesi planlanan tesis, 2020 yılını 6'ncı ayında 400 bin nüfusa hitap edecek. İlk aşamada 400 bin nüfus ama 800 bin nüfusa yetebilecek şekilde büyütülebilecek bir tesis. Gelecek nesillerin arıtmayla ilgili hiç bir sıkıntısı kalmayacak. Terminal binasında tadilat gerçekleştirdik. Yaklaşık 500 bin liralık bir harcamamız oldu. Yarım kalan kamyon garajını bitirmek üzereyiz, bir ay içinde faaliyete geçecek. Trafik eğitim pistini hizmete aldık. Kayaardı Park projesini tamamladık. Yeni Sanayi Sitesi tamamlandı. Önümüzdeki ay teslim alacağız, bahar döneminde de halkımızın hizmetine sunacağız. Kalede çok büyük dönüşüm projesi gerçekleştiriyoruz." 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder