Nihat Özdemir açıkladı: Süper Kupa'da büyük değişiklik!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, kulüplerin ekonomik durumlarıyla ilgili oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı. Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda konuşan Nihat Özdemir'in sert çıkışları dikkat çekti.

21 Kasım 2019, Perşembe 11:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Premier Lig örneği

Premier Lig örneği

Nihat Özdemir, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda

"TFF olarak marka değerini artırmak için yoğun bir çaba sarfediyoruz. Mehmet Sepil başkanlığında oluşan yeni Kulüpler Birliği ile sık sık bir araya geleceğiz. Ortak hayallerimiz için omuz omuza vermemiz gerekiyor. Premier Lig, dünyanın en güçlü ekonomisine sahip. Bu güce nasıl ulaştıklarını anlatmak istiyorum.

Geçtiğimiz aylarda Chelsea ile Liverpool arasındaki UEFA Süper Kupa finaline ev sahipliği yaptık. Gala gecesinde her iki kulübün yöneticileri, 'Biz her gün dostuz, ancak 1 gün rakibiz' dediler. Bizim de 364 gün dost, 1 gün rakip olmamız gerekiyor. Futbol pastasını daha da büyütmemiz gerekiyor. Süper Lig'in izlenme oranını artırmamız gerekiyor. Yayıncı kuruluşun bu konudaki destekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz"

Süper Kupa formatında değişiklik planı

Süper Kupa formatında değişiklik planı

"Uzak Doğu pazarı da önemli hedeflerimizden biri. Güçlü futbol ekonomisi için gençlere mutlaka yatırım yapmamız gerekiyor. Gençleri yetiştirmek ve onları Avrupa'ya ihraç etmek kulüplerimiz için önemli bir gelir kapısı olacaktır.

Süper Kupa'yı 4 takıma çıkararak yurt dışında oynatmayı düşünüyoruz. Yeni pazarlar bulmayı ve Süper Lig'in izlenme oranını artırmayı hedefliyoruz"

"Herkes ayağını denk alsın, ayağını yorganına göre uzatsın"

"Herkes ayağını denk alsın, ayağını yorganına göre uzatsın"

"Herkes ayağını denk alsın, ayağını yorganına göre uzatsın. Finansal durumlarını yola koysun. Aksi takdirde Ocak ayında ligden düşürme, transfer yasağı, puan silme gibi işlemleri başlatacağız. Herkesin canı yanacak. Asıl sorunumuz kontrolsüzce yapılan harcamalar. Artık böyle harcamalar yapamayız. Biz denk bütçeye önem veriyoruz''

"12 yıldır tek takım"

"12 yıldır tek takım"

"Şampiyonlar Ligi'ne bir değil, iki takım göndermeliyiz. 12 yıldır tek takımla katılıyoruz, mali kaybı siz hesap edin! Son yıllarda arzuladığımız sonuçlardan uzağız, bu tabloyu tersine çevirmeliyiz. Avrupa'da birçok kulüp Şampiyonlar Ligi geliriyle ayakta duruyor'' dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cenk Gönen: Messi'yle aynı koridordaydım, inanılmaz bir duygu