Nihat Özdemir: beIN Sports sözleşme uzatmak istiyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig yayın haklarını geri çekmek istediği söylenen beIN Sports'la ilgili önemli bir açıklama yaptı. Özdemir, beIN Sports'un Türkiye'den çekilmek bir yana, sözleşme uzatmak istediğini söyledi.

22 Haziran 2020, Pazartesi 12:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hürriyet gazetesinden Fatih Çekirge'ye yayıncı kuruluşla ilgili konuştu.

Özdemir, beIN Sports'un Süper Lig yayın haklarından vazgeçmek istediği yönündeki iddialara karşılık şunları söyledi:

Geçen hafta beIN’in CEO’su, yönetim kurulumuzun önünde bize 'Sayın yönetim kurulu, biliyorsunuz 2 yıl sonra bizim sözleşmemiz bitiyor. Ancak biz 2 yıldan sonrası için de uzatmak istiyoruz’ dedi. Bunu söyleyen şirket gider mi? Tam tersine, sözleşmeyi uzatmak istiyorlar.

beIN Sports'un mevcut ödemelerine de haftalık olarak devam ettiğini söyleyen Özdemir, "Maçlar devam ettikçe her hafta ödeme yapılacak. 88 milyon lira para söz konusu. Son olarak geçen cuma bir ödeme yapıldı. Salı günü yine yapılacak. 8 haftada ise tüm ödemeler tamamlanacak. Ödeme yapmama gibi bir durum söz konusu değil" dedi.

beIN Sports'un çekileceği iddialarının neden gündeme geldiğini bilmediğini söyleyen Özdemir, "O söylentiyi çıkaranlara sormak lazım. Ben gerçekleri açıklıyorum. TFF üzerine düşen sorumluluğu tarafsızca yerine getiriyor. Ligler tamamlanacak. 

Bu tür dedikodularla liglere gölge düşürmek isteyenler varsa boşuna. Çünkü bu maçlar oynandıkça, takımlar da paralarını alacak. Kim ne derse desin, maçları da özlemişiz. Bırakın oynansın. Dedikodular yerine maçları seyredelim" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hakan Mert Yandaş Fenerbahçe'ye, Mehmet Ekici Sivasspor'a