Nihat Özdemir: Kendi ipimi kendim çekerim

TFF Başkanı Nihat Özdemir, dün Fenerbahçe kongre üyeliği görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Özdemir konuyla ilgili konuştu.

18 Haziran 2020, Perşembe 11:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet gazetesinden Attila Gökçe'ye konuşan Özdemir, "Disiplin Kurulu mektubu 9 Haziran'da hazırlıyor ama 11 Haziran'da Vefa Küçük bana sözlerimi düzeltmem için bir mektup yolluyor. Bu nasıl bir iş?

Hem TFF'nin sitesinde hem adliyede hem de sportif olarak tescil edilmiş bir şampiyonluk var ortada. Hâlâ bana sorular yöneltiyorlar. Neyin tartışması bu anlamış değilim. Ben kendi ipimi kendim çekerim. Kimsenin ipimi çekmesine izin vermem" dedi.

#olayıngeçmişi

#olayıngeçmişi

  • Nihat Özdemir verdiği bir röportajda "Futbolda şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?" sorusuna, "Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon 2010-11 sezonudur. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" dedi.
  • Fenerbahçe yönetimi bu açıklamaya büyük tepki göstererek özür dilenmesini istedi.


  • Başkan Ali Koç, Başkanvekili Semih Özsoy, Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Disiplin Kurulu Başkanı Tayyar Başaran ve eski başkan Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir'in özür dilemesi gerektiğini söyledi.
  • Fenerbahçe Disiplin Kurulu, Nihat Özdemir'e ihtar göndererek savunmasını istedi ve aksi halde ihraç işlemlerinin başlatılacağını belirten bir mektup gönderdi.
  • Mektubu alan Özdemir, savunma çağrısına istifa mektubuyla cevap verdi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kupayı Napoli kazandı, 35 bin kişinin öldüğü İtalya'da kurallar hiçe sayıldı