Nilgün Bodur yeni kitabı Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim ile hayatlarınıza dokunmaya geliyor

Nilgün Bodur yeni kitabı Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim ile hayatlarınıza dokunmaya geliyor

Nilgün Bodur'un yeni kitabı Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim, hayatın içinden, samimi ve açık yürekli…

06 Haziran 2018, Çarşamba 13:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nilgün Bodur yeni kitabı Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim ile hayatlarınıza dokunmaya geliyor. Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan, samimi dili ve yalın anlatımıyla herkesin kendi yaşamından izler bulacağı kitapta bir kadının güçlü kalması ve kendi ayaklarının üzerinde durmasının hikâyesine de tanık olacaksınız.

Arka kapaktan:

Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir. En büyük intikam, bizsizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görememesidir...

Nilgün Bodur

Bir sene kadar önce eşyalarımı toplayıp sessiz sedasız giderken biliyordum terk ettiğimin terk edenim olduğunu. Gürültü çıkarmadığım, ağlamadığım, kapıları çarpmadığım, eşyaları kırmadığım için hissediyordum bu gidişin dönüşü olmadığını. Bazı gitmeler, beceriksizce teşebbüs edilmiş intihar gibidir.

Not bırakırsın, anlatırsın, ağlarsın... Geride kalanları acıtmaya çalışırsın. Hâlâ bir umudun olduğunu gösterir bu haber veriş, kendini özetleyiş. İşte böyle ölemezsin. Bağın varsa gidemezsin. Ben not bırakmadım giderken, çıt çıkarmadım. Çıkaracağım tüm seslerin duyulmayacağını anladım. Gitmedim aslında, kabullendim ve vazgeçtim. Kapıyı kaparken, kolundan tutanın olmadığında eyleminin adının terk etmek olmadığını anladım. Terk eden, terk edilmiştir. Ardında bırakacağı gürültü sadece başarısız bir intihar girişimidir.

Yani gitmek bana ait bir eylem gibi görünürken, anladım ki giden sendin.

Bir sene sonra geriye bakıyorum da, sen gittin ya ben çok güzelleştim...

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adele'in kilo vermesini sağlayan 6 sır