Nimet Çubukçu da aşı olmuyor

Nimet Çubukçu da aşı olmuyor

19 Kasım 2009, Perşembe 16:03
A A

Nevşehir'de gezi ve temaslarını sürdüren Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, risk grubunda olmadığı için 'Domuz Gribi Aşısı' yaptırmayı düşünmediğini açıkladı.

Hüseyin Avni Encekara Fen Lisesi'nin Yurt binası ile yapımı tamamlanan Lale Anaokulu'nun açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, gazetecilerin 'Domuz Gribi Aşısı yaptıracak mısınız?' sorunusunu yanıtlayan Bakan Çubukçu "Milli Eğitim Bakan sıfatım olduğu için bireysel olarak bu konuları açıklamak ne kadar doğru bilemiyorum. Risk grubunda olmadığım için bu manada Domuz Gribi Aşısı yaptırmayı düşünmüyorum. Ama çocuklar ve risk grubundakiler için Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarının dikkate alınmasında fayda var. Her şeyden önce bu konuda çok sayıda soruya muhatap oluyorum. Bugüne kadar yaptığım açıklamalarda konunun sağlık sorunu olduğunu, Sağlık Bakanlığının bu konuda aldığı tedbirlerin önemli olduğunu belirtiyorum" dedi.

BEN HEKİM DEĞİLİM

Çubukçu, Domuz Gribi konusunda Türkiye'nin her türlü önlemi aldığını dile getirerek  "Domuz Gribi geçen yıl ilk kez biliyorsunuz Mayıs ayında  ortaya çıktı. Bütün dünya ile paralel olarak en gelişmiş biçimde Türkiye tedbirlerini aldı. Ve yeterli miktarda aşının bağlantılarını kurulması ve aşılarının alınması son derece önemli. Ben hem hekim değilim, hem de tavsiyede bulunmak veya şahsım adına açıklamada bulunmaktan ziyade benim kendi adıma alacağım tedbirler yaş ve  risk grubuma göre olacak. Bunun dışında okullarda ailelerin karar vereceği bir konu. Aşı dışında diğer uygulamalar için de tıbbi tedavilerin her biri aileler ve toplumun kendi karar vereceği bir konu"diye konuştu. Bakanı Nimet Çubukçu, Kurban Bayramı tatilini, yarı yıl tatili ile  birleştirme veya tatili uzatma gibi bir durumun söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.  Bu arada AK Parti Nevşehir İl Başkanlığını ziyaret eden Çubukçu'nun yollarına Güller serpildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.