Nintendo'dan oyun odaklı akıllı telefon geliyor!

Nintendo'dan oyun odaklı akıllı telefon geliyor!

Bir döneme damgasını vuran Nintendo, akıllı telefon üretme hazırlığında.

12 Kasım 2015, Perşembe 20:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

 

Akıllı telefon sektörü, son yıllarda teknolojiye adeta yön veriyor. Satışların inanılmaz bir hızla artması ve kullanıcıların ihtiyaçlarının yeniden şekillenmesi sektörü bazı açılardan olumsuz da etkileyebiliyor. Bu olumsuzluklardan ilki kişisel bilgisayar satışlarının düşmesi olarak karşımıza çıkmıştı. Bir diğer etkisi ile mobil oyunculuğun giderek artması ve bu değişimden zararlı çıkan firmalar.

 

Nintendo, akıllı telefon sektörü sebebiyle zarar gören firmalardan biri oldu. Kullanıcıların oyun alışkanlıklarının değişmesi ve diğer konsolların başarısı Nintendo’yu zor dönemlere yöneltti. Ancak şimdi firma, yeni bir hamle üzerinde çalışıyor.

 

Japon oyun devi Nintendo, DeNa ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bu proje kapsamında oyun odaklı bir akıllı telefon geliştiriliyor. Daha önce gündeme gelen bu gelişmenin 2017 yılında karşımıza çıkması bekleniyor. Fakat şimdi bu projeyle ilgili bir başka bilgi basına sızdı.

 

İddiaya göre Nintendo, oyun odaklı akıllı telefon projesinde oyunların tamamını ücretsiz olarak sunacak. Yani isteyen herkes oyunları ücretsiz olarak indirebilecek. Ancak oyunların içerisinde “uygulama içi satın alma” özelliği kullanılacak. Nintendo, bu şekilde bir gelir kaynağı oluşturmaya hazırlanıyor.

 

Oyunlar içerisindeki eşya ve karakter satışları, iksir ve elmas gibi oyun ögelerinin satılmasına yönelik bir platform hazırlanacak. Bu sayede oyun odaklı akıllı telefonun geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.

 

Geçmişten günümüze en iyi 10 QWERTY klavyeli telefon!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk yapımı Necroman kısa filmi 20 ödüle layık görüldü