Nişanlanan çiftlerin karşılaştıkları klişe sorular

Evliliğe ilk adımı atıp nişanlandınız. Belki aile arasında belki de daha büyük bir törenle. Hayatınızın en özel ve mutlu durumlarından birini yaşıyorsunuz. Ama o da ne! Birden soru bombardımanına tutulmaya başlanıp neredeye nişanlandığınıza pişman oluyorsunuz. Geçmiş olsun, şimdiden sabır diliyoruz...

01 Mayıs 2018, Salı 10:58
A A
Bitmeyen tebrikler

Bitmeyen tebrikler

Hayatınızda nişanlanmadan önce elde ettiğiniz tüm başarılar çöpe gitti, hayırlı olsun. Dünyanın en büyük başarısı buymuş gibi, atomu parçalamışsınız gibi muamele görmeye; bitmek tükenmek bilmeyen alkışlara hazır olun. 

Tarih belirlediniz mi?

Tarih belirlediniz mi?

Siz nişan yaptıktan sonra beklemek isteyebilirsiniz. Hatta uzun bir süre tarih belirlemeyecek bile olabilirsiniz. Ama herkes size düğün tarihini soracak. Sürekli soracak. Bıkmadan. Çünkü düğün tarihiniz başkaları için daha önemli. 

Aman az ye!

Aman az ye!

Kilonuz kaç olursa olsun etrafınız mutlaka düğün öncesinde forma girmeniz gerektiğini söyleyenlerle dolacak. O gelinliğe nasıl sığacaksın! Bizce sığabileceğimiz bir gelinlik seçmeyi akıl edebiliriz, çok teşekkürler ilginize. 

Çocuk düşünüyor musunuz?

Çocuk düşünüyor musunuz?

Hatta daha da ileri gidip kaç çocuk düşünüyorsunuz diye soracaklar. Arkadaş, insan rahat verin! Bu özel kararı kimseyle paylaşmak zorunda değiliz, daha evlenmedik bile bu ne acele?  

Yüzük meselesi

Yüzük meselesi

Sürekli yüzüğünüze bakmak isteyecekler. Taşı küçük mü? Taşı ne kadar da büyük? O yüzük sizden başka herkese size olduğundan çok daha büyük anlamlar ifade edecek. Ne gerek varsa!

Soyadı meselesi

Soyadı meselesi

Onun soyadını mı alacaksın? Kendininkini de kullanacak mısın? Ama öyle çok uzun olur. Ne gerek var böyle şeylere? Vereceğiniz cevaplar muhtemelen kimseyi tatmin etmeyecek ve ne karar verirseniz verin eleştirileceksiniz. Ama onlar yine de sormaya devam edecekler...

Çeyizin hazır mı?

Çeyizin hazır mı?

Nişanlandığınıza göre çeyiziniz de hazırdır herhalde. Yemek takımları, çarşaflar, bardaklar... Bunu herkes çok merak ediyor. Durun daha; hele bir evlenin gelip görmek de isteyecekler.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.