Nişantaşı'nda çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanına şok

Nişantaşı'ndaki ünlü bir restoranın şubesinde Polat Kara adlı çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanı hakkında iddianame hazırlayan savcılık, küçük çocuğun üzerine dökülen sıcak suyu silahtan sayarak şüphelinin 1,5 yıla kadar hapsini istedi.

 

05 Haziran 2017, Pazartesi 16:27
A A
Nişantaşı'nda çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanına şok
Nişantaşı'ndaki ünlü bir fast food restoranında 10 Mayıs 2017’de 7 yaşındaki Polat K. adlı çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanı Mutlu Haceroğlu hakkındaki soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Polat K. ‘mağdur’, annesi İpek K. ‘şikayetçi’, restoran çalışanı Mutlu Haceroğlu ise ‘şüpheli’ olarak yer aldı.


1,5 YILA KADAR HAPİS TALEP EDİLDİ


Polat K’nin ifadesinde restorana arkadaşlarıyla birlikte hamburger yemek için gittiği kaydedilen iddianamede, şüpheli Haceroğlu’nun ifadesine de yer verildi. Haceroğlu’nun ifadesinde ise dilenmek üzere restoran şubesine gelen Polat K. ve arkadaşlarından müşterilerin rahatsız olduğu, bir bardak sıcak suyu alarak kapının önüne gittiği ve mağdur K’nin üzerine attığı belirtildi. Olay sonrası alınan Adli Tıp Raporuna göre Polat K’nin vücudunda sıcak su nedeniyle birinci dereceden yanık meydana geldiği ifade edildi. İddianamede, şüpheli Mutlu Haceroğlu’nun, “silahla kasten yaralama” suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.