Nobel ödüllü Aziz Sancar, Midyatlı öğrencilere ışık oldu

Nobel ödüllü Aziz Sancar, Midyatlı öğrencilere ışık oldu

13 Nisan 2019, Cumartesi 18:42
A A
Nobel ödüllü Aziz Sancar, Midyatlı öğrencilere ışık oldu

Mehmet Halis İŞ/ MİDYAT (Mardin),(DHA)- MARDİN'in Midyat ilçesinde eğitim gören kız öğrencileri, Nabel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar'ı örnek alıp, birbirinden farklı bilimsel, teknik ve araştırma alanında 28 proje hazırladı.
Midyat Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretim gören kız öğrencileri, 'TÜBİTAK 4006' projesi kapsamında hazırladıkları projeleri sergiledi. 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan Mardinli bilim insanı Aziz Sancar'ın ışık olduğu öğrenciler, Okul Müdürü Hızır Kutlu ve Proje Yürütücüsü matematik öğretmeni Volkan Altınbaş tarafından verilen eğitimle birbirinden farklı bilimsel, teknik ve araştırma alanında 28 proje hazırladı.
Öğrencilerin öğretim programı kapsamında kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine proje hazırladıklarını kaydeden Okul Müdürü Hızır Kutlu, "Öğrencilerimizin mucit olarak hazırladığı projeler okulumuzda düzenlediğimiz sergide görücüye çıkmıştır. Yapılan icatlar çok beğenildi. Değişik alanlarda hazırlanan bu projelerden yararlanabiliriz. Öğrencilerimi ve öğretmenlerini bu güzel sergilerinden dolayı kurlar, bize bu fırsatı sunan TÜBİTAK'a ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...