Noel ışıkları ABD'li çifte her gece 3 bin dolar ceza kestiriyor

ABD'de bir çiftin her yıl kurduğu Noel ışıklarını görmeye gelenler nedeniyle komşular rahatsız oldu. Yapılan şikayetler sonucu çift ışıkların açık kaldığı her gece için 3 bin dolar (yaklaşık 15 bin 500 TL) ödemek zorunda bırakıldı. Gereken para için yardım kampanyası başlatıldı

03 Aralık 2018, Pazartesi 10:43 Son Güncelleme:
A A
Noel ışıkları ABD'li çifte her gece 3 bin dolar ceza kestiriyor

ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan bir aile Noel için yaptıkları ışıklı süslemeler nedeniyle her gece 3 bin dolar (yaklaşık 15 bin 500 TL) ödemek zorunda kalıyor. 

ABD basınındaki haberlere göre, New Jersey'nin Old Bridge bölgesinde yaşayan Thomas-Kris Apruzzi çiftinin, 15 yıldır Noel zamanında rengarenk ışık ve süslemelerle donattıkları evleri, bölgedeki en gözde Noel mekanlarından biri haline geldi. Ancak evi görmek için gelen ziyaretçilerin her yıl artması, hem bölge yönetimini hem de Apruzzi çiftinin komşularını rahatsız etti.

Komşular, bölgedeki trafik sıkışıklığından ve park yeri bulunmamasından şikayet ederken, bölgeyi korumaya gelen polislerin varlığı da çevre sakinlerini tedirgin etti. 

Old Bridge Belediye Başkanı Owen Henry ve yerel yetkililer artan şikayetler üzerine Apruzzi ailesinden her gece polisler için 2 bin dolar, çevreden evi görmeye gelen öğrencilerin servis ücreti için de bin dolar ödemesi kararını verdi.

Öte yandan Apruzzi ailesi evlerine yaptıkları süslemelerin anayasal hakları olduğunu belirterek, artık geleneksel hale gelen Noel ışıklarından vazgeçmeyeceklerini söyledi.

EV İÇİN 4 BİN 500 DOLAR BAĞIŞ TOPLANDI

Işıklar için kesilen cezanın ilk birkaç gününü kendi ceplerinden ödeyeceklerini dile getiren Apruzzi çifti, kalan günler için de halktan yardım toplayacak. 

Çiftin evinin ışıklarının söndürülmemesi ve kesilen cezanın ödenmesi için "GoFundMe" adlı bağış toplama sitesinden kampanya başlatıldı. Toplamda 75 bin dolara (yaklaşık 387 bin TL) ulaşmanın hedeflendiği kampanyada şu ana kadar 4 bin 500 dolar (yaklaşık 23 bin 500 TL) bağış toplandı. 

Apruzzi çifti, karara rağmen evlerinin ışıklarını 1 Aralık gecesi itibarıyla yaktı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.